Stypendia przemysłowe fundowane przez przedsiębiorstwa to dodatkowe wsparcie finansowe dla studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia wszystkich kierunków, jakie prowadzi Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. To jednocześnie możliwość zatrudnienia od razu po ukończeniu studiów.
Pierwsze stypendia studenci studiów stacjonarnych I stopnia prowadzonych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej otrzymają już jesienią 2024 roku, w roku akademickim 2024/2025. O stypendia przemysłowe mogą się ubiegać studenci co najmniej drugiego semestru studiów stacjonarnych. Pod uwagę będzie brana średnia ze studiów oraz dodatkowa aktywność studenta. Więcej informacji.
Do końca czerwca następujące firmy zgłosiły chęć przyznania stypendiów przemysłowych w roku 2024.
Magazynowa 2,15-399 Białystok
Preferowane kierunki
Elektrotechnika, Elektronika i telekomunikacja
O firmie
Jako SMP Poland Sp. z o.o. jesteśmy firmą produkcyjną będącą częścią międzynarodowego koncernu Standard Motor Products Inc. z siedzibą w Nowym Jorku, który jest wiodącym producentem, dystrybutorem i sprzedawcą części zamiennych do pojazdów mechanicznych w przemyśle motoryzacyjnym na rynku pierwotnym i wtórnym. Od 2006 roku jesteśmy obecni na polskim rynku z jedyną lokalizacją w Białymstoku.
Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji cewek, czujników i włączników (np. temperatury, ciśnienia, poziomu oleju, poziomu paliwa, prędkości i położenia wału korbowego oraz systemów ABS) dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty, które wytwarzamy mają zastosowanie w samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach budowlanych, rolniczych oraz sprzęcie ciężkim. Eksportujemy je m.in. do: USA, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chin, Indii i wielu innych krajów. Jesteśmy certyfikowani zgodnie z wymogami międzynarodowych norm ISO: ISO/TS 16949:2009 oraz ISO 14001:2015.
Więcej informacji znajdziesz na smpkariera.pl.
Ścieżka zawodowa stypendysty
Jak się u nas pracuje?
W SMP Poland wierzymy, że wpływamy na codzienne życie wielu osób. Już od 18 lat jesteśmy obecni w Polsce, a swoją siedzibę mamy właśnie tu, w Białymstoku. Zatrudniamy tu ponad 700 osób, pełnych pasji, zaangażowania i eksperckiej wiedzy, która inspiruje nas każdego dnia. To dzięki ich energii mamy szansę ciągle sięgać po więcej! Pracujemy w ramach zespołów: inżynierii, produkcji, administracji, jakości, logistyki oraz obsługi klienta.
Gdzie możesz się znaleźć?
Pion Techniczny – nasz sukces zdecydowanie zależy od ludzi, których tutaj zatrudniamy. Możesz pracować z osobami, które z pasją kreują nowe rozwiązania i udoskonalają te dotychczasowe. Dzięki pracy konstruktorów oraz inżynierów dbamy o bezpieczeństwo milionów ludzi na całym świecie. Ty możesz się znaleźć w działach konstrukcji, gdzie obok Konstruktorów Wyrobu zadbasz o tworzenie i realizację naszych produktów lub w działach inżynierii, gdzie obok Inżynierów Procesu zapewnisz ciągłość naszych procesów produkcyjnych, nie tylko od strony dokumentacji.
Obszar Jakości – niezwykle istotny obszar naszej pracy. To tu sprawdzamy nasze wyroby, by były jak najlepszej jakości, a także dbamy o procesy i zgodność z procedurami jakościowymi. Wymagania klientów oraz norm są zdecydowanie istotne w naszej branży, dzięki niemu gwarantujemy odpowiedni poziom bezpieczeństwa kierowców na całym świecie.
Sprawdź jak się u nas pracuje i WŁĄCZ się do SMP Poland!
Galeria
Mickiewicza 95F, 15-257 Białystok
Preferowane kierunki
Elektrotechnika, Cyfryzacja przemysłu
O firmie
Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. istnieje od 1993 roku. Oferujemy kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej, elektryki i robotyzacji. Zapewniamy kompleksową realizację umów od projektu po serwis, wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, specjalistyczny sprzęt, najnowocześniejsze narzędzia projektowe, programistyczne i rozwiązania technologiczne.
Proponujemy klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania, wysoką jakość usług potwierdzoną certyfikatem ISO 9001 oraz unikatową ofertę, nacechowaną niepowtarzalnością, wynikającą z rozpoznania trendów i dynamicznego dopasowywania się do potrzeb rynku.
Oferujemy sprzedaż detaliczną oraz hurtową podzespołów i komponentów automatyki przemysłowej i elektryki.
Więcej informacji znajdziesz na www.aps.pl.
Ścieżka zawodowa stypendysty
Nasza Spółka w duchu dbałości o wiedzę przyszłych pokoleń inżynierów z chęcią i przyjemnością dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy studentów do wyboru naszej firmy jako Fundatora stypendiów i przyszłego pracodawcy. Po ukończeniu studiów oferujemy pracę w następujących działach firmy:
Galeria
Handlowa 5, 15-399 Białystok
Preferowane kierunki
Cyfryzacja przemysłu
O firmie
W ofercie Kuchni Vikinga – cateringu dietetycznego znajduje się 13 gotowych diet, a miłośnicy różnorodnych smaków mogą skorzystać z 6 wariantów z wyborem menu. Posiłki są zbilansowane, a ich receptury dobrane tak, by każdego dnia serwować niepowtarzalne smaki. Wszystko po to, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszystkie potrzeby żywieniowe klientów.
Obecnie dowozimy do ponad 5400 miejscowości w kraju. Niespełna miesiąc temu flota aut chłodniczych firmy rozrosła się do 296 sztuk. Dzięki temu marka może docierać do dużo większej liczby klientów, oferując im różnorodne menu, wysoką jakość posiłków i elastyczność dostaw.
W przypadku Kuchni Vikinga odznacza się jeszcze jeden zasadniczy aspekt – działania realizowane w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Pracownicy firmy chętnie angażują się we wszelkie akcje pomocowe, co zaowocowało utworzeniem Fundacji o nazwie „Viking Story”.
Na ten moment jedyny zakład produkcyjny Kuchni Vikinga znajduje się w Białymstoku przy ul. Handlowej. Firma zatrudnia ponad 1000 osób, a zapotrzebowanie na dobrze wyszkoloną kadrę inżynierską jest ogromne. Stąd decydujemy się otworzyć program stypendialny, który pozwoli nam rekrutować, a później wyszkolić najlepszych pracowników.
Ścieżka zawodowa stypendysty
Cześć! Witamy Ciebie w świecie Vikinga! Jesteśmy energiczną społecznością zorientowaną na najnowsze technologie. Zapraszamy Ciebie do dołączenia do najprężniej rozwijającej się firmy kraju. Poniżej opis ścieżki zawodowej na kolejne 12 miesięcy. Jesteś kreatywny? Świetnie! Zapraszamy Ciebie do przedstawienia Twojej ścieżki zawodowej, powiedz Nam jak widzisz siebie w Vikingu!
6 – 12 miesięcy, poznanie maszyn z sekcji pakowalni
Stypendysta na początku będzie pracował w dziale utrzymania ruchu w sekcji pakowalni. Student pozna specyfikę pracy działu, zostanie wyposażony w podstawowe narzędzia oraz uprawnienia. Głównym celem tego etapu zatrudnienia będzie poznanie budowy i specyfiki pracy maszyn pakujących. Celem pobocznym tego etapu zatrudnienia będzie sprawdzenie zaangażowania w pracę stypendysty. Zaangażowane osoby zostaną przeszkolone w zakresie środowiska programowego i sprzętowego sterowników i aparatów elektrycznych firmy Mitsubishi.
Od 6 lub 12 miesiąca, cyfryzacja obszaru pakowalni oraz kuchni
Stypendysta rozpocznie pracę nad cyfryzacją obszaru pakowalni oraz kuchni. Zakres pracy będzie polegał na wykonywaniu preferowanych instalacji niskoprądowych oraz wizualizacji pod nadzorem starszych kolegów. Student na tym etapie zostanie wdrożony do kontaktu z kontrahentami w zakresie cyfryzacji obszarów oraz tworzenia Scady.
Po 12 miesiącach stypendysta otrzyma możliwość uczestnictwa w projektach badawczo – rozwojowych.
Stypendysta po pozytywnym zaliczeniu dwóch pierwszych etapów zatrudnienia otrzyma zaproszenie do uczestnictwa w projektach badawczo-rozwojowych wewnętrznych. Najbardziej zaangażowani i aktywni studenci zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w programach badawczo-rozwojowych ogólnokrajowej wagi. Na tym etapie student będzie uczestniczył w wyjazdach na targi branżowe.
Generalnie tempo rozwoju będzie zależało od zaangażowania studentów. Wyżej podane okresy mogą się skrócić, ale i wydłużyć. W całym okresie trwania praktyk na obszarze pracy będą trwały różne prace rozwojowe oraz badawcze.
Galeria
Bolesława Chrobrego 8, 11-400 Kętrzyn
Preferowane kierunki
Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja, Cyfryzacja przemysłu
O firmie
Jesteśmy światowym liderem branży oświetleniowej, który w oparciu o najnowsze technologie wyznacza globalne trendy związane z otaczającym nas światłem. Nasze produkty marki Philips, zintegrowane systemy oświetleniowe Interact, a także usługi bazujące na zebranych danych, pozwalają każdemu z nas cieszyć się najwyższą jakością światła, jak również bezpieczniejszym i wygodniejszym życiem.
W naszym zakładzie w Kętrzynie projektujemy, testujemy i produkujemy nasze oprawy dedykowane rozmaitym powierzchniom użytkowym: oprawy zewnętrzne – do oświetlenia dróg, parków, obszarów miejskich i obiektów sportowych oraz oprawy wewnętrzne – przemysłowe, biurowe, magazynowe, handlowe oraz mające zastosowanie w ogrodnictwie.
Więcej informacji znajdziesz na www.signify.com.
Ścieżka zawodowa stypendysty
Wyobraź sobie, że projektujesz i optymalizujesz procesy produkcyjne, aby maksymalizować wydajność, jakość i bezpieczeństwo. Będziesz używać technik takich jak DfSS, Value Engineering, analiza tolerancji, DfA i FMEA. Ocenisz wymagania techniczne dla nowych produktów i zapewnisz ich funkcjonalność, wydajność, koszty, jakość, niezawodność i bezpieczeństwo. Będziesz częścią zespołu zarządzającego ryzykiem produktu, rozwiązującego problemy i wspierającego technicznie produkcję. Dołącz do nas i buduj swoją przyszłość!
Galeria
Każdy Fundator dokonuje wstępnego wyboru studentów na Stypendystów w jego przedsiębiorstwie niezależnie, stosując własne kryteria, w oparciu o informacje podane we wniosku. Fundator może dodatkowo zaprosić studentów na rozmowy kwalifikacyjne w siedzibie firmy. Fundator sporządza listę rankingową kandydatów na Stypendystów w jego przedsiębiorstwie.
Nabór wniosków na stypendia przemysłowe będzie prowadzony w formie elektronicznej poprzez stronę internetową w terminie od 18 września 2024 r. do 11 października 2024 r. Każdy student ubiegający się o stypendium musi wypełnić w formie elektronicznej:
oraz obowiązkowo dołączyć w formie pliku PDF indywidualnie opracowane CV.
We wniosku student wskazuje nie więcej niż trzech Fundatorów, w kolejności preferowanej przez kandydata, do których zostaną przesłane dokumenty.
Dziekan Wydziału Elektrycznego powołał komisję stypendialną w składzie:
Stypendia zostaną przyznane osobom, które osiągną najwyższy wynik punktowy na podstawie kryteriów określonych w par. 5 Regulaminu oraz będą na czołowych miejscach rankingu wybranego Fundatora. Decyzja Komisji dotycząca przyznania Stypendium zostanie wydana w terminie 30 dni od zakończenia naboru.
Stypendium będzie wypłacane przez rok akademicki (10 miesięcy dla studentów na 3 i 5 semestrze studiów) lub jeden semestr (5 miesięcy dla studentów na 7 semestrze studiów). Pierwsza wypłata stypendium nastąpi do końca listopada z wyrównaniem od początku semestru.
Kwota stypendium dla Stypendysty w danym semestrze jest zależna od średniej ocen z ostatniego semestru oraz długu punktowego ECTS. Zgodnie z Regulaminem kwota bazowa nie może być niższa niż 1000 PLN miesięcznie.
Dziekan Wydziału Elektrycznego, w porozumieniu z Fundatorami oraz Komisją stypendialną, określi wysokość kwotę bazowej stypendium na rok akademicki 2024/2025. Wysokość kwoty bazowej będzie podana na stronie internetowej Wydziału Elektrycznego w terminie do 30 października 2024 r.