Wydział Elektryczny PB

Koła naukowe

 

Koło Naukowe Automatyki i Robotyki
Zakres prac: realizacja projektów autonomicznych robotów mobilnych, implementacja zaawansowanych metod sterowania w konstrukcji układów elektronicznych, programowanie mikrokontrolerów w językach wysokiego poziomu.
Opiekun: dr inż. Rafał Kociszewski ( r.kociszewski [at] pb.edu.pl, WE-239).

 

Studenckie Koło Naukowe Lux
Zakres prac: układu elektroniczne, w których działaniu istotną funkcję pełnią rozwiązania z zakresu optyki, optoelektroniki, techniki światłowodowej i laserowej.
Opiekun: dr inż. Jacek Kusznier (j.kusznier [at] pb.edu.pl, pokój WE-122).

 

Koło Naukowe Elektroników
Zakres prac: opracowanie wielofunkcyjnych układów i urządzeń bazujących na układach scalonych i programowalnych. Tworzenie własnych konstrukcji układów elektronicznych bazujących na sterowaniu zdalnym.
Opiekun: dr inż. Andrzej Karpiuk (andrzejkarpiuk [at] pb.edu.pl, pokój WE-235).

 

Koło Naukowe Elektroniki Samochodowej
Zakres prac: projektowanie i testowanie wybranych układów elektroniki samochodowej, w których znajdują zastosowanie układy reprogramowalne (FPGA). Prace nad systemami zdalnej diagnostyki samochodowej.
Opiekun: dr inż. Wojciech Wojtkowski (w.wojtkowski [at] pb.edu.pl, pokój WE-241).

 

Studenckie Koło Naukowe Metron
Zakres prac: konstruowanie specjalizowanych systemów pomiarowych i ich wykorzystanie w budowie m.in. latających platform wirnikowych, robotów, pojazdów.
Opiekun: dr inż. Wojciech Walendziuk (w.walendziuk [at] pb.edu.pl, pokój WE-204).

 

Koło Naukowe Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy”
Zakres prac: systemy wbudowane, Internet rzeczy, sieci bezprzewodowe, aplikacje mobilne, radio programowalne SDR.
Opiekun: dr inż. Krzysztof Konopko (k.konopko [at] pb.edu.pl, pokój WE-335).

 

Koło Naukowe IO (Input-Output)

Koło Naukowe działa przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Członkami Koła są studenci i doktoranci WE PB oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.

Tematyka naukowa i badawcza: zastosowanie technologii układów programowalnych oraz wybranych metod numerycznych w celu projektowania i tworzenie układów elektronicznych o charakterze edukacyjnym, wspierających rozwiązania przemysłowe oraz układów i aplikacji ukierunkowanych na wsparcie osób niepełnosprawnych.

Zakres naukowy:

  • realizacja prac badawczych w zakresie konstrukcji i programowania urządzeń opartych o systemy mikroprocesorowe;
  • realizacja projektów związanych z zastosowaniem systemów mikroprocesorowych;
  • realizacja projektów ukierunkowanych na opracowanie urządzeń dedykowanych różnym dziedzinom przemysłu, techniki oraz życia codziennego.

Opiekun: dr inż. Agnieszka Choroszucho, (a.choroszucho [at] pb.edu.pl), pokój WE-203).

Na skróty
× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.