Cyfrowa Platforma Zdrowia Młodzieży – Digital Youth Health Platform

Nazwa programu

Erasmus+, Cooperation partnerships in youth – KA220-YOU

Cel projektu

Celem projektu „Cyfrowa Platforma Zdrowia Młodzieży” DYL-HP jest opracowanie wirtualnego środowiska, które połączy lekarzy – wolontariuszy oraz użytkowników – pacjentów. Platforma umożliwi przeprowadzenie video-audio bezpłatnych konsultacji lekarskich na żywo, a także zdalne spotkania z trenerami jogi, pilates i fitness, konsultacje z trenerami personalnymi i dietetykami, spersonalizowane programy treningowe, ćwiczenia sportowe online, poradniki sportowe i medyczne.

Okres realizacji

2022-2024

Całkowita wartość projektu: 354 610,00 EUR
Kwota dofinansowania: 45 035,00 EUR

Partnerzy projektu

1. Bialystok University of Technology, Bialystok (PL),
  2. RESHA (BE),
  3. DGH AR-GE YAZILIM DANIŞMANLIK ENERJİ EĞİTİM İNŞ. SAN.TİC. LTD. ŞTİ. (TR),
  4. Digital Robotic Life (TR).

Dwie uczelnie są zaangażowane w projekt do realizacji aplikacji: PB (partner) i ANKARA YILDIRIM BEYAZIT UNIVERSITESI (Lider).

Opis projektu

Docelowe grupy użytkowników platformy to: studenci, doktoranci, młodzież szkolna, lekarze specjaliści, trenerzy, dietetycy, nauczyciele wychowania fizycznego, itp.

Platformę będzie wyróżniać zaawansowany interfejs człowiek-maszyna, w którym algorytmy sztucznej inteligencji, oparte na sieciach neuronowych i głębokim uczeniu maszynowym, będą w stanie rozpoznawać, identyfikować i personalizować wybrane cechy użytkowników – pacjentów i tym samym wspierać pracę lekarzy i trenerów.

Druga część aplikacji będzie realizować zadania teleoperacyjne z wykorzystaniem urządzeń haptycznych i manipulatorów sterowanych zdalnie do prowadzenia operacji oraz zabiegów.

Docelowo platforma ma działać zarówno jako aplikacja mobilna (systemy operacyjne Android i iOS) oraz jako aplikacja webowa na popularnych przeglądarkach (Opera, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox).

Platforma będzie rozwijana przez ośrodki w Polsce, Belgii i Turcji i ma być bezpłatnie dostępna na całym świecie.

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja dla studentów i doktorantów, którzy chcieliby włączyć się do projektu. Poszukujemy ochotników do testowania platformy oraz osób, które mogą wnieść swój know-how w rozwój jej funkcjonalności. Zaplanowane są gratyfikacje!

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z kierownikiem projektu na Politechnice Białostockiej:

dr hab. inż. Arkadiusz Mystkowski, prof. PB., e-mail: a.mystkowski [at] pb.edu.pl

Strona projektu Erasmus+