Promocja doktorska mgr inż. Zbigniewa Sołjana

28-09-2019
Praca doktorska Z. Sołjan

Uchwałą Rady Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, w dniu 25 września 2019 r., Pan mgr inż. Zbigniew Sołjan uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie naukowej automatyka, elektronika i elektrotechnika. Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbyła się w dniu 10 lipca 2019 r. (poniżej zdjęcia z obrony pracy).

Pan Zbigniew Sołjan uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych na podstawie wyników prac dotyczących rozwinięcia teorii mocy (CPC) w przypadku wybranych przypadków układów czteroprzewodowych, przedstawionej w rozprawie doktorskiej pt. Rozwinięcie metody składowych symetrycznych i składowych fizycznych prądu dla
niesinusoidalnych asymetrycznych czteroprzewodowych układów elektroenergetycznych. W rozprawie zamieszczono również szereg przykładów obliczeniowych.

Promotorem pracy był dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB, zaś promotorem pomocniczym dr inż. Grzegorz Hołdyński.

Pan Zbigniew Sołjan był uczestnikiem studiów doktoranckich prowadzonych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Serdecznie gratulujemy!

Dokumentacja przewodu doktorskiego.

Pełna lista osób, które uzyskały stopień doktora nauk technicznych na Wydziale Elektrycznym.