Katedra Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej

• email: we.kefits [at] pb.edu.pl

Strona Katedry

Praca statutowa

Działalność naukowa Katedry koncentruje się wokół prac w dziedzinie technik radiacyjnych, fotometrii, optoelektroniki, technologii światłowodów, urządzeń, sieci i systemów elektroenergetycznych, gospodarki elektroenergetycznej oraz zastosowań informatyki w elektroenergetyce.  W Katedrze prowadzone są badania w zakresie inżynierii materiałów elektrycznych i elektronicznych.

Pracownicy Katedry prowadzą zajęcia dydaktyczne z zakresu techniki oświetleniowej, optoelektroniki, inżynierii materiałów elektrycznych i elektronicznych oraz elektroenergetyki na kierunkach Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja oraz Budownictwo (kierunek prowadzony przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska).