Do 11 lutego trwa rekrutacja na studia magisterskie

08-02-2022

Rekrutacja na studia II stopnia, #studiujnaPBStudia magisterskie to dla wielu absolwentów studiów inżynierskich naturalna kontynuacja obranej ścieżki rozwoju. Poszerzają wiedzę, zapewniają możliwość zdobycia specjalizacji i uprawnień zawodowych. Stopień magistra to wciąż duży atut w poszukiwaniu pracy, a także otwarcie drogi do podjęcia studiów doktoranckich.

O specyfice kierunków studiów na Wydziale Elektrycznym możecie usłyszeć w rozmowie na antenie Radia Akadera z Dziekanem Wydziału Elektrycznego, dr hab. inż. Bogusławem Butryło, prof. PB.

Nagranie audycji, która odbyła się 3 lutego 2022 r.

Na stacjonarne studia II stopnia Politechnika Białostocka planuje przyjąć prawie 1000 osób. Do wyboru jest 19 kierunków, na każdym z nich ustalono limit miejsc.

Na Wydziale Elektrycznym oferujemy dwa kierunki studiów stacjonarnych drugiego stopnia:

• elektronika i telekomunikacja,
  • elektrotechnika.

Elektronika i telekomunikacja

Na kierunku Elektronika i telekomunikacja na studiach stacjonarnych dostępna jest specjalność Telekomunikacja. Po ukończeniu studiów będziesz posiadał umiejętność projektowania, integracji i eksploatacji urządzeń oraz systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych, a także będziesz biegle posługiwać się innowacyjnymi technikami informatycznymi w środowisku przemysłowym i w życiu codziennym.

Szczegółowy opis kierunku oraz plan studiów

Elektrotechnika

Na kierunku Elektrotechnika na studiach stacjonarnych dostępne są dwie specjalności: Automatyka przemysłowa i technika mikroprocesorowa oraz Elektroenergetyka i technika świetlna. Ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku elektrotechnika uprawnia do ubiegania się o uzyskanie uprawnień do kierowania robotami budowlanymi oraz projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Szczegółowy opis specjalności oraz plany studiów

Od 11 stycznia do 11 lutego kandydaci mogą poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zapisać się na interesujące ich kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia. Ogłoszenie list przyjętych odbędzie się 23 lutego. Dwa dni później rozpoczną się zajęcia w semestrze letnim.

Harmonogram i szczegóły procesu rekrutacji