Pracodawcy czekają na stażystów

28-03-2018
Studenci na Targach Pracy na Wydziale Elektrycznym

Na zaproszenie Wydziału Elek­trycz­ne­go do współpracy przy realizacji pro­jek­tu Program stażowy dla młodych inżynierów „E”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, pozytywnie odpowiedziało 32 Pracodawców.

Wszystkie staże będą realizowane w wymiarze 360 godzin w ciągu 16 tygodni i będą bezpośrednio związane z efektami kształcenia na danym kierunku studiów, co umożliwi studentom nabycie nowych kompetencji. Staże mają na celu podniesienie specyficznych umiejętności, niezbędnych w pracy zawodowej i odpowiadających na potrzeby pracodawców. Realizacja staży pozwoli studentom na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej na Uczelni, poszerzenie swoich umiejętności, zdobycie doświadczeń w pracy w zawodzie i lepsze zapoznanie z rynkiem pracy.

Dla studentów obecnego 6 semestru studiów stacjonarnych pierwszego stopnia:

• kierunku Elektrotechnika – przedsiębiorcy przygotowali aż 65 miejsc,
  • kierunku Elektronika i Telekomunikacja – czeka 30 miejsc,
  • kierunku Ekoenergetyka – zaoferowano 20 stanowisk stażowych.

Zapraszamy do zapoznania się z listą firm oferujących miejsca stażowe.

Obecnie, we współpracy z Pracodawcami, opracowujemy Programy stażowe oraz Regulamin stażu. W połowie kwietnia będzie ogłoszona rekrutacja na staż!