Wernisaż wystawy pt. Karnawał białostockiej ‚Solidarności’ w obiektywie Mirosława Bujanowskiego

wrzesień 25

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D (I piętro)

12:00

Wernisaż wystawy zdjęć pt. „Karnawał białostockiej ‚Solidarności’ w obiektywie Mirosława Bujanowskiego” odbędzie się 25 września 2020 r. Początek o godzinie 12:00.

Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest wieloletni pracownik Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, zmarły przed trzema laty (25.09.2017 r.). Dokumentował historię Politechniki, był współtwórcą Eksponatorium Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej „Almaria” oraz inicjatorem powstania Centrum Historii Politechniki Białostockiej.

Na wystawie zdjęć autorstwa inż. Mirosława Bujanowskiego zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć z lat 80-tych, z okresu poprzedzającego wprowadzenie Stanu Wojennego – w tym także ze strajków pracowników oraz studentów na Politechnice Białostockiej. Dodatkowo wydany zostanie katalog wystawy w formie albumu. Wystawa będzie prezentowana do końca października.

Wystawę organizują wspólnie Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność Politechniki Białostockiej, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku oraz Archiwum Uczelniane i Centrum Historii Politechniki Białostockiej. Partnerem wystawy jest Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.

Wernisaż wystawy objęli swymi patronatami: JM Rektor Politechniki Białostockiej – dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Wojewoda Podlaski – Bogdan Paszkowski oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność – Józef Mozolewski.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Radio Białystok oraz Radio Akadera.