I Podlaskie Dni Młodego Elektryka 2019

luty 28

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej

I Podlaskie Dni Młodego Elektryka rozpoczną się 28 lutego 2019 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Wydarzenie jest nowym przedsięwzięciem studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, członków Studenckiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Warto dodać, że SEP w 2019 roku obchodzi setną rocznicę działalności. Pasją organizatorów jest elektryka, celem – popularyzacja branży, w której zdobywają wykształcenie oraz promocja podlaskich elektryków.
Jedną z atrakcji Podlaskich Dni Młodego Elektryka będzie panel dyskusyjny „Dyplom, który ma wartość, czyli absolwenci o wpływie Politechniki Białostockiej na rozwój ich kariery zawodowej”. W panelu wezmą udział przedstawiciele trzech pokoleń absolwentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, którzy w swoim życiu zawodowym osiągnęli niejeden sukces.

Program wydarzenia

Dzień I – 28 lutego 2019 r.

10:00 – Uroczyste rozpoczęcie I Podlaskich Dni Młodego Elektryka

10:10 –  Przemowy dziekana Wydziału Elektrycznego oraz JM Rektora Politechniki Białostockiej

10: 20 – Prezentacja Uczelni oraz Wydziału Elektrycznego PB

10: 30 – Zaznajomienie ze specyfiką branży (czym jest energetyka w Polsce, specyfika rynku polskiego oraz podlaskiego) – Marcin Prokop Electrum Sp. z o. o.

11:00 – „Czyste światło – czyste powietrze” – dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB

11:30 – Prezentacja głównych sponsorów PDME

12: 00 – Przerwa na poczęstunek  połączona ze zwiedzaniem wybranych laboratoriów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej

13: 15 – Dyplom, który ma wartość,  czyli absolwenci o wpływie Politechniki Białostockiej na rozwój ich kariery zawodowej

14:00 – Prezentacja sponsorów

14:30 – Oficjalne rozpoczęcie Energetycznych Targów Pracy

15:30 – Test wiedzy elektryka inspirowany programem telewizyjnym „Jeden z dziesięciu Jeden z dziesięciu”

Dzień II – 1 marca 2019 r.

• Szkolenie Sonel
  • Szkolenie Eplan
  • Szkolenie Finder
  • Szkolenie z umiejętności miękkich (autoprezentacja, występy publiczne)

Organizatorami I Podlaskich Dni Młodego Elektryka są:

• Stowarzyszenie Elektryków Polskich,
  • Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej,
  • Studenckie koło SEP przy Politechnice Białostockiej.

Wydarzenie objął patronatem JM Rektor Politechniki Białostockiej.

Więcej informacji na stronie PDME