Fabryka Dobrego Inżyniera – wznowienie rekrutacji

kwiecień 28

Politechnika Białostocka

„Fabryka Dobrego Inżyniera” znów rekrutuje! Jeśli jesteś studentem ostatnich czterech semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych z Wydziału Elektrycznego, to nie przegap swojej szansy na branżowe kursy językowe, warsztaty technologiczne, szkolenia. Rekrutacja kandydatów do udziału w projekcie potrwa do 28 kwietnia br.

„Fabryka Dobrego Inżyniera” to przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „PB2020- Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem jest podniesienie kompetencji studentów Politechniki Białostockiej. W trzeciej edycji udział ze szkoleń skorzysta minimum 240 studentów – słuchaczy czterech ostatnich semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych z wydziałów: Architektury, Elektrycznego, Informatyki oraz Mechanicznego. Udział w projekcie jest w 100% bezpłatny (finansowany ze środków UE). Każdy z uczestników będzie zobowiązany do udziału w minimum dwóch formach wsparcia.

W ramach „Fabryki Dobrego Inżyniera” przewidziano:

• branżowe kursy językowe „Business” (50 h),
  • certyfikowane szkolenia,
  • zajęcia realizowane przez pracodawców (grupy kreatywne, warsztaty technologiczne),
  • szkolenia komunikacyjne i interpersonalne.

Rekrutacja

Nabór kandydatów do trzeciej edycji „Fabryki Dobrego Inżyniera” potrwa przez 2 tygodnie: od 14 do 28 kwietnia.

O udziale kandydata w projekcie zadecydują punkty przyznane w procesie rekrutacji. Punkty będą przyznawane na podstawie wzoru: średnia ocen z toku studiów + punkty dodatkowe (+ 1 pkt za osiągnięcia naukowe i organizacyjne kandydata, udział w konferencjach opisane w formularzu rekrutacyjnym)*0,2. W przypadku takiej samej liczby punktów o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! w związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 NABÓR KANDYDATÓW ODBYWA SIĘ ONLINE

Osoby, które zdecydują się jednak na tradycyjną formę składania dokumentów, wypełniony, wydrukowany dwustronnie, podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą na adres:

Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok, z dopiskiem „Rekrutacja FDI PB2020”

Zgłoszenia w innej formie nie będą przyjmowane. Uprzejmie prosimy o dokładne wypełnianie formularza – zaznaczanie wszystkich niezbędnych pól, wskazanie szkoleń zgodnie z listami, podanie poziomu języka.

Na tym etapie rekrutacji dostarczamy tylko formularz (bez umowy).

Osoby zakwalifikowane do projektu zobligowane będą do uczestnictwa w badaniu Bilansu Kompetencji.

lista szkoleń certyfikowanych FDI III

lista szkoleń komunikacyjnych i interpersonalnych FDI III

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie projektu: pb.edu.pl/pb2020/pliki-do-pobrania

Regulamin uczestnictwa dostępny jest na stronie projektu: pb.edu.pl/pb2020/dokumenty/regulamin-projektu