Student będzie realizował prace i zadania zgodnie z Indywidualnym Programem Praktyki, opracowanym wspólnie z opiekunem praktyki w oparciu o program przedmiotu „Praktyka przemysłowa 1”.
Praktyka przemysłowa 1 – program przedmiotu
Rekrutacja na staż była przeprowadzona w formie elektronicznej poprzez stronę internetową. Każdy student musi wypełnić w formie elektronicznej:
oraz obowiązkowo dołączyć w formie pliku PDF:
We wniosku student wskazuje nie więcej niż pięć firm – Partnerów kształcenia praktycznego, w kolejności preferowanej przez kandydata, do których zostaną przesłane dokumenty rekrutacyjne.
Rekrutacja rozpocznie się 19 kwietnia 2019 r. i będzie trwała do 5 maja 2019 r., przy czym rejestracja poprzez stronę internetową będzie aktywna od 22 kwietnia br. do 5 maja br. Dopuszcza się wcześniejsze zakończenie rekrutacji, jeżeli wszyscy studenci poprawnie prześlą komplet dokumentów. Decyzję podejmie Koordynator studiów, wcześniej informując wszystkich studentów drogą elektroniczną.
Regulamin kształcenia praktycznego
Wniosek o praktykę
Ankieta – badanie kompetencji
Z pozostałymi dokumentami dotyczącymi rekrutacji i realizacji praktyk można zapoznać się tutaj.
Wykaz miejsc praktyk, które zadeklarowali Partnerzy kształcenia praktycznego:
Podczas praktyk student studiów dualnych zostanie zaznajomiony z procesem projektowania, testowania i wytwarzania wyrobów elektronicznych. Praktykant będzie miał możliwość poznać zakres obowiązków i specyfikę pracy poniższych działów w firmie AC.
W trakcie trwania stażu praktykant będzie miał szansę poznać, jak wyglądają poszczególne etapy procesu produkcyjnego zarówno od strony przygotowania dokumentacji, planowania produkcji, a także samej produkcji. Proponowany zakres obowiązków:
Asystent inżyniera budowy
Praktykant po zapoznaniu się z procedurami wewnątrzorganizacyjnymi i po szkoleniu BHP, odbywać będzie praktykę na budowach obiektów energetycznych realizowanych przez firmę. Jako asystent inżyniera budowy, zapoznawać się będzie z dokumentacją techniczną, zbieraniem dokumentacji powykonawczej oraz kompletacją wszystkich dokumentów powstałych podczas budowy. Będzie uczestniczył jako wsparcie inżyniera budowy w procesach montażowych jak i sprawdzeń i pomiarów.
Osoba odbywająca praktykę w Pracowni Projektowej Enspro Sp. z o.o. będzie miała możliwość uczestnictwa w projektowaniu zarówno prostych instalacji elektrycznych, instalacji fotowoltaicznych, poprzez linie SN, aż po stacje elektroenergetyczne 110/15 kV, w tym stacje w izolacji gazowej GIS. Głównym obowiązkiem praktykanta będzie bezpośrednia pomoc projektantom przy wykonywaniu prostych rysunków i opisów. Praktykant zapozna się z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie takim jak AutoCAD, EPLAN, Norma, LINIA.
Idealny kandydat powinien charakteryzować się dokładnością, zaangażowaniem, pracowitością i chęcią poszerzania swojej wiedzy. Powinien także obsługiwać pakiet MS Office (Word, Excel).
Młodszy konstruktor elektronik
Projektowanie, uruchamianie i badania inżynierskie prototypów urządzeń elektronicznych. Analiza i weryfikacja poprawności działania obwodów elektronicznych urządzenia na podstawie przekazanych wytycznych. Projektowanie i montaż prostych obwodów drukowanych na potrzeby badania prototypów urządzeń. Przygotowanie sprawozdań z przeprowadzonych prac.
Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym pracować z dokumentacją techniczną, umiejętność pracy w zespole, znajomość podstawowych zagadnień z zakresu elektroniki, umiejętność czytania rysunku technicznego, schematów elektrycznych i elektronicznych, zamiłowanie do elektroniki, chęć do nauki i samorozwoju.
Zaangażowanie w powierzone prace, indywidualne zgłębianie wiedzy w tematyce naprawianych urządzeń, przedstawianie własnych pomysłów w sposobie diagnostyki urządzeń, optymistyczne podejście do powierzonych trudnych tematów.
Młodszy technolog – Zapoznanie się z procedurą i systemem wdrażania wyrobu według standardów w branży samochodowej IATF, wsparcie Technologa przy wdrażaniu nowych wyrobów, rozwiązywanie prostych problemów procesowych. Stażysta będzie pracował w jednej z Sekcji Technologicznych pod opieką doświadczonego Starszego Technologa.
Umiejętność pracy w Zespole, dobra organizacja pracy i znajomość przygotowania planu pracy. Pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów. Umiejętność czytania rysunku technicznego oraz dokumentacji technicznej w stopniu podstawowym. Praktyczna znajomość języka angielskiego.
Umiejętność (chęć szybkiego opanowania) posługiwania się podstawowymi narzędziami i elektronarzędziami monterskimi, mile widziane doświadczenie w pracach „manualnych” – praktyka monterska.
Łatwość przyswajania nowych zagadnień technicznych przy wykorzystaniu dostępnej literatury fachowej (w tym w j. angielskim).
Komunikatywność, zaangażowanie, odpowiedzialność.