Ankiety studenckie w USOSweb: każdy głos się liczy

02-05-2020

Do 20 września 2020 roku studenci i doktoranci Politechniki Białostockiej mogą wyrazić swoją opinię na temat wypełniania obowiązków dydaktycznych przez ich nauczycieli akademickich. Ankiety za semestr letni 2019/2020 dostępne są w systemie USOSweb oraz w aplikacji Mobilny USOS.

Wypełnienie ankiety jest dobrowolne i anonimowe (z zachowaniem obowiązujących w naszej uczelni przepisów dot. ochrony danych osobowych). Ocenie podlegają nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, zakończone w danym semestrze akademickim.

Poświęć kilka minut

Wypełnienie kwestionariusza zajmuje tylko kilka minut, jest jednak ważnym źródłem informacji o tym, jak studenci i doktoranci PB oceniają pracę swoich nauczycieli oraz o tym jak odbierają warunki, w których studiują. Rzetelne i systematyczne wypełnianie ankiet przez studentów i doktorantów pozwala poprawić jakość kształcenia w Politechnice Białostockiej.

Wyniki ankiet studenckich – w formie raportów – zostają przekazane rektorowi, prorektor ds. kształcenia, prorektorowi ds. nauki, Działowi Jakości Kształcenia, dziekanom, dyrektorowi Szkoły Doktorskiej, kierownikom studium oraz wydziałowej komisji ds. jakości kształcenia.

Każdy głos się liczy

Ankiety podlegają analizie jeżeli zostały wypełnione przez co najmniej 25 proc. osób zarejestrowanych w grupie zajęciowej lecz nie mniej niż 5 osób. W przypadku ankiet doktoranckich – przez co najmniej 50 proc. osób i nie mniej niż 4 osoby.

Każdy głos i prawidłowo wypełniona ankieta się liczy. Aby zachęcić do udziału w ankietyzacji powstał konkurs pod hasłem „Bilety za 100% ankiety”. Na nagrody od rektora PB mogą liczyć zarówno studenci, którzy wezmą udział w konkursie, jak i Wydziałowa Rada Samorządu Studentów tego wydziału, na którym wypełniono procentowo najwięcej ankiet studenckich podlegających opracowaniu.

Wskaźniki ankiet wypełnionych za semestr zimowy 2018/2019:

Wydział Architektury – 42,9% (w semestrze zimowym 2017/2018 było to 25,3%)
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – 15,1% (12,7%)
Wydział Elektryczny – 52,3% (28,8%) – najwięcej wypełnionych ankiet na uczelni
Wydział Informatyki – 33,4% (30,5%)
Wydział Inżynierii Zarządzania – 16,9% (13,3%)
Wydział Mechaniczny – 27,8% (27,8%)
Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce – 34% (38,1%).

Wskaźniki ankiet wypełnionych za semestr letni 2018/2019:

Wydział Architektury – 51,1% (w semestrze letnim 2017/2018 było to 20,4%)
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – 22,3% (9,4%)
Wydział Elektryczny – 38,1% (22,6%)
Wydział Informatyki – 52,5% (32,2%)
Wydział Inżynierii Zarządzania – 19%
Wydział Mechaniczny – 26,5% (20,5)
Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce – 4,9% (15,5%).

Zapraszamy do wypełniania ankiet!

Regulamin określający tryb i zasady przeprowadzania ankiety dotyczącej wypełniania obowiązków dydaktycznych przez nauczyciela akademickiego lub inną osobę prowadzącą zajęcia oraz przetwarzania zebranych danych został wprowadzony Zarządzeniem nr 1047 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 4 grudnia 2019 r.