Konkurs „El-Robo-Mech” – pierwszy etap rozstrzygnięty

04-03-2019
Konkurs EL-ROBO-MECH

Zakończył się pierwszy etap konkursu El-Robo-Mech adresowanego do uczniów szkół średnich. Stawką jest indeks na kierunki studiów prowadzone na Wydziale Mechanicznym i Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Konkurs El-Robo-Mech organizują Wydział Mechaniczny i Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Rada Przedsiębiorców przy Wydziale Mechanicznym i Rada Przemysłowo-Programowa przy Wydziale Elektrycznym.

Prace zgłoszone do konkursu oceniła komisja konkursowa w składzie: dr hab. inż. Michał Kuciej, dr inż. Jarosław Czaban, dr inż. Wojciech Winogrodzki, dr inż. Sławomir Kwiećkowski, dr hab. inż. Adam Sołbut, mgr inż. Anna Niczyporuk oraz mgr Paweł Tekień.

Do drugiego etapu IV edycji konkursu El-Robo-Mech zakwalifikowano 13 prac. W drugim etapie zespoły osobiście prezentują swoje projekty. Zakwalifikowane drużyny zapraszamy 18 marca na Wydział Mechaniczny PB do sali 107. Prezentacje zespołów rozpoczną się od godziny 10:15.

Lista projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu:

1. Robot Reborn from ash, autorzy Joanna Kuczyńska, Rafał Ostapowicz, Dawid Chomicki;
  2. Robot Humanoid, autor Kacper Zaleski;
  3. Robot FIND3R, autorzy Konrad Oborski, Mikołaj Kasabuła, Maciej Bachurzewski;
  4. Robot Fenek – Pogromca Piasków, autorzy Gabriel Marques, Mateusz Węcławski, Jan Dobkowski;
  5. Robot Guardian, autorzy Radosław Kowalczuk, Łukasz Tomaszuk, Szymon Kowalewski;
  6. Komputerowy system do wytwarzania filamentu z tworzywa PET, autorzy Jakub Werykowski, Hubert Taudul;
  7. Chwytak, autorzy Michał Dziekoński, Jakub Kisielewski;
  8. Maszyna badająca wady postawy – skrzywienia kręgosłupa, autorzy Krzysztof Hubert Pacek, Jakub Chmielewski, Jakub Semborski;
  9. Mobilny translator z alfabetu łacińskiego na alfabet Braille’a, autorzy Michał Emil Wądołowski, Paweł Dorosz, Arkadiusz Stanisław Murawski;
  10. Rower dla osób niepełnosprawnych, autor Krzysztof Piotrowski;
  11. Bob – mądry łazik, autorzy Radosław Sienkiewicz, Mateusz Lewocz, Sebastian Grosfeld;
  12. Quadruped Niebieska Wdowa, autorzy Mateusz Sokołowski, Piotr Polech, Justyna Dobrzyńska;
  13. Robot geologiczny Researcher, autorzy Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz.

Pełne wynikami I etapu konkursu oaz harmonogram prezentacji zespołów zamieszczone na stronie konkursu.

Informacje o konkursie El-Robo-Mech.