Targi Praktyk i Staży 2018 na Wydziale Elektrycznym

15-03-2018
Targi Praktyk i Staży 2018

Piąta edycja Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zbliża się wielkimi krokami.

Już 20 marca Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na kolejne już Targi Praktyk i Staży.

Targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00. Targi dają możliwość zebrania w jednym miejscu i w jednym dniu wielu pracodawców. Umożliwiają prześledzenie ofert, jakie stwarza aktualny rynek pracy. Spotkanie z przedstawicielami firm podczas targów ma przebieg mniej formalny niż typowy wywiad kwalifikacyjny. Obie strony mają szanse zadawać pytania i przedstawiać swój punkt widzenia. Jeśli poszukujesz praktyk masz szanse zdobyć cenne informacje o firmie, masz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem tzw. „kadr”, co jest bezcenne przy procesie tej właściwej rekrutacji.

Swoją obecność potwierdziło ponad 30 wystawców, m.in. przedstawiciele następujących firm i instytucji:

• AC S.A.,
  • AIUT sp. z o.o.,
  • APTIV,
  • Auchan Polska sp. z o.o.,
  • Automatyka – Pomiary – Sterowanie S.A.,
  • Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB oraz ESN PB,
  • British American Tobacco Polska S.A.,
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne,
  • Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia,
  • CERI International sp. z o.o.,
  • ChM sp. z o.o.,
  • Danwood S.A.,
  • EDAG Engineering Polska sp. z o.o.,
  • Elastic Cloud Solution sp. z o.o.,
  • Fabryki Mebli Forte S.A.,
  • IKEA Industry Orla,
  • Inwido Pproduction S.A.,
  • KAN sp. z o.o.,
  • Klaster Obróbki Metali,
  • Komenda Miejska Policji w Białymstoku,
  • Kotniz sp. z o.o. s.k.,
  • MKL BAU sp. z o.o,
  • MPPB J.W. „Ślepsk”,
  • Multi Packaging Solutions Białystok sp. z o.o.,
  • PLUM sp. z o.o.,
  • POLAQUA sp. z o.o.
  • PRODEKO-Ełk sp. z o.o.,
  • PRONAR sp. z o.o. w Narwii,
  • Quad/Graphics Europe sp. z o.o.,
  • ROSTI Poland sp. z o.o.,
  • SYMMETRA sp. z o.o.,
  • Transition Technologies S.A.,
  • UNIBEP,
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

Wybierając się na Targi Praktyk i Staży zastanów się, jakie firmy Cię interesują i pomyśl, jakie pytania chcesz im zadać. Wybierając firmy, z którymi będziesz chciał się spotkać, musisz mieć na uwadze swoje predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Musisz zdawać sobie sprawę ze swoich kompetencji.

Na Targi Praktyk i Staży powinieneś zabrać swoje CV. Przygotowanie listu motywacyjnego pod konkretnego pracodawcę, czy też stanowisko, będzie z pewnością dodatkowym atutem. Wysyłając dokumenty aplikacyjne nigdy nie mamy pewności, że zostaną odczytane. Tu masz bezpośrednią możliwość przedstawienia się, porozmawiania z osobą, która faktycznie odpowiada za rekrutację. Masz szansę sprawić, aby rekruter Cię zapamiętał i tym samym przybliżyć się do zdobycia wymarzonej pracy.
Dobre przygotowanie może zaowocować zainteresowaniem pracodawcy Twoją kandydaturą!
Ważne, abyś miał pomysł na siebie i wiedział czego chcesz. Udział w Targach Praktyk i Staży, może być pierwszym krokiem do realizacji planu twojej kariery.

Jeśli jesteś studentem Politechniki Białostockiej zainteresowanym programem praktyk, ofertą stażu lub pracy wakacyjnej, to Targi Praktyk i Staży są skierowane właśnie do Ciebie!

Więcej informacji na stronie Biura Karier PB.