Studia dualne na Wydziale Elektrycznym

21-06-2018

Wydział Elektryczny, jako pierwszy w regionie, od roku akademickiego 2018/2019 oferuje nowoczesne, dualne studia inżynierskie o profilu praktycznym na kierunku Elektrotechnika w specjalności automatyka przemysłowa.

Kształcenie na studiach dualnych realizowane jest przy aktywnym współudziale najlepszych przedsiębiorstw z branży – partnerów kształcenia praktycznego. Plan studiów, poza regularnymi zajęciami realizowanymi na uczelni, obejmuje także zajęcia prowadzone przez doświadczonych pracowników przedsiębiorstw (łącznie 300 godzin) oraz coroczną, rozszerzoną płatną praktykę przemysłową (łącznie 12 miesięcy). Oznacza to, że kształcenie odbywa się przemiennie w formie zajęć dydaktycznych realizowanych w uczelni i w formie praktyk odbywanych u pracodawcy

Student jest kierowany na praktykę w jednym z przedsiębiorstw uczestniczących w kształceniu przed końcem drugiego semestru. Odbywa się to w procesie rekrutacji obejmującym złożenie CV, napisanie testu kompetencji oraz rozmowę z komisją z udziałem przedstawiciela danej firmy, przy czym student może aplikować do kilku firm jednocześnie. Praktyka jest realizowana w okresie wakacyjnym, a student jest za nią wynagradzany w ramach świadczenia pracy na rzecz przedsiębiorstwa.

Absolwent studiów dualnych uzyskuje więc nie tylko podstawowy zasób wiedzy i umiejętności typowych dla kierunku o profilu ogólnoakademickim, ale również rozszerzoną specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe. Dzięki temu jest on lepiej przygotowany do podjęcia zatrudnienia oraz może szybciej wdrożyć się w specyfikę działania firmy.

Przedsiębiorstwa, które otrzymały akredytacje Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej na udział we wspólnym kształceniu studentów w roku akademickim 2018/2019 to:

• AC S.A.,
  • Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.,
  • Elektrometal Energetyka S.A.,
  • Elektromontaż Wschód Sp. z o.o.,
  • Pracownia Projektowa ENSPRO Sp. z o.o.,
  • PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok,
  • Plum Sp. z o.o.,
  • Promotech Sp. z o.o.,
  • Pronar Sp. z o.o.,
  • SMP Poland Sp. z o.o.,
  • Rosti Poland Sp. z o.o.,
  • TEMA Sp z o.o.

Rekrutacja na studia trwa do 6 lipca 2018 r. – zapraszamy.

Dowiedz się więcej