Seminarium „Inżynieria Szkła i Światła”

13-05-2022

Serdecznie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Roku Szkła oraz Międzynarodowego Dnia Światła, które odbędą się w dniu 16 maja 2022 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Organizowane wydarzenie pt: „Inżynieria Szkła i Światła” ma na celu przybliżenie tematyki dotyczącej technologii szkła oraz ich wykorzystania w życiu codziennym, jak również specjalistycznym. Przygotowaliśmy cykl popularnonaukowych wykładów, do których udziału zaprosiliśmy pracowników Politechniki Białostockiej oraz gości z wiodących polskich Uczelni – Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Harmonogram seminarium z okazji Międzynarodowego Roku Szkła

• 10:00 – 10:15 Otwarcie wydarzenia
  • 10:15 – 10:35 „Technologia szkieł optycznych i światłowodowych” – J. Żmojda, M. Kochanowicz, P. Miluski, J. Dorosz (Wydział Elektryczny PB)
  • 10:35 – 10:55 „Materiały szklano-ceramiczne we współczesnej fotonice” – D. Dorosz, M. Leśniak, B. Starzyk (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH)
  • 10:55 – 11:15 „Szkła nieorganiczne dla fotoniki” – W. Pisarski, J. Pisarska, M. Kuwik (Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ)
  • 11:15 – 11:45 Przerwa kawowa
  • 11:45 – 12:05 „Widzialny efekt niewidzialnego UV” – M. Zajkowski (Wydział Elektryczny PB)
  • 12:05 – 12:25 „Zastosowanie termowizji w budownictwie – zobaczyć niewidzialne” R. Stachniewicz (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB)
  • 12:25 – 12:45 „Szkło w budownictwie i architekturze” – I. Ickiewicz, J. Ickiewicz, M. Kowczyk-Sadowy (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB)

Po części wykładowej zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym.
Z przyjemnością oczekujemy na Państwa obecność.