Programy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

10-05-2018

Fundacja Edukacyjna Perspektywy przedstawia ofertę różnorodnych programów stypendialnych skierowanych do studentek uczelni technicznych. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami udostępnianymi w ramach aktualnie oferowanych programów.

Program stypendialny: Nowe technologie dla dziewczyn

• Program stypendialny Nowe Technologie dla Dziewczyn – zgłoszenia do 15 czerwca 2018 r.
    Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
    Program jest skierowany  do studentek z uczelni technicznych z całej Polski.
    Dziewczyny, które zostaną stypendystkami otrzymają wsparcie merytoryczne, a także finansowe. Przez pół roku będą miały opiekę mentorską pracownika firmy Intel, dostaną możliwość stażu letniego w tej firmie, a co najważniejsze otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto).
    Jest to niezwykła szansa żeby rozwinąć swoją ścieżkę kariery, zdobyć nowe doświadczenie i otrzymać konkretne wsparcie finansowe.
    Termin nadsyłania aplikacji – 15 czerwca.
    Szczegóły programu są dostępne na stronie internetowej organizatora.

Fundacja Perspektywy - program Women in Tech Camp

• Women in Tech Camp – największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT – zgłoszenia do 30 czerwca 2018 r.
    To obóz dla studentek informatyki i kierunków pokrewnych. Udział w nim może wziąć 120 dziewczyn. Podczas trzech dni warsztatów przygotowanych przez partnerów, mCiti Handlowy, Ericssona, Goldman Sachs, Google’a, Intela, P&G i Samsunga można zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, porozmawiać z wyjątkowymi mentorami i mentorkami, a także pod kierunkiem profesjonalistów, zaplanować ścieżkę rozwoju w branży technologicznej. W nieformalnej atmosferze można wciąć udział w wielu inspirujących spotkaniach i warsztatach.
    Szczegóły programu są dostępne na stronie internetowej organizatora.

Fundacja Perspektywy - program woluntariatu IT for She

• Program Wolontariatu It for SHE – rekrutacja trwa do 15 czerwca
    W ramach wolontariatu studentki pojadą latem do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć dzieci podstaw programowania i wiedzy technologicznej. Celem programu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.
    Zgłoszenia – Wolontariat It for SHE

Program mentoringowy: IT for She

• Program Mentoringowy IT for SHE-Mentoring
    To najlepsza metoda na spotkanie wyjątkowych osób i ruszenie w nowe obszary wiedzy związane z zainteresowaniami. Program IT for SHE zaprasza studentki informatyki i kierunków pokrewnych do aplikowania do jednego z 40 mentorów z najlepszych firm technologicznych. Dla dziewczyn będzie to wyjątkowa okazja na indywidualną współpracę z ekspertami, dyrektorami i prezesami najlepszych firm IT przez 6 miesięcy!
    Głównymi elementami programu są:• program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce,• program Wolontariatu, w ramach którego studentki w lato pojadą do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć dzieciaki podstaw programowania,

• największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp,

• Women in Tech Summit 2018 największe w Europie spotkanie dla kobiet, na różnych etapach kariery, działających w obszarach nowych technologii i IT oraz studentek kierunków informatycznych i technicznych.

Termin nadsyłania aplikacji w roku 2018 upłynął 21 maja.
    Szczegóły programu przedstawiono na stronie internetowej organizatora.