PB 2.0 – Zintegrowany Program Rozwoju – rekrutacja

04-12-2019

2 grudnia br. rozpocznie się rekrutacja chętnych do udziału w projekcie „PB 2.0 – Zintegrowany Program Rozwoju”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 3.5. Rekrutacja skierowana jest do nauczycieli akademickich, kadry zarządzającej oraz pracowników administracyjnych Politechniki Białostockiej i potrwa do 13 grudnia 2019 r.

Przedmiotem wsparcia dla poszczególnych grup uczestników będą: szkolenia, kursy językowe, krajowe i zagraniczne staże dydaktyczne.

Planuje się, że wsparciem zostanie objętych co najmniej123 nauczycieli akademickich PB.

Przedmiotem wsparcia kadry akademickiej mogą być działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie: umiejętności dydaktycznych, umiejętności informatycznych (w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia), prowadzenia dydaktyki w j. obcym, zarządzania informacją, umiejętności prezentacyjnych. Uzyskane w ramach projektu kompetencje i umiejętności muszą zostać wykorzystane w ramach prowadzonych zajęć ze studentami przez co najmniej 1 semestr, co powinno być potwierdzone m. in wpisami w sylabusach zajęć.

Planuje się, że wsparcie zostanie udzielone co najmniej 108 pracownikom administracyjnym PB oraz 15 osobom należącym do kadry zarządzającej uczelnią.

Pracownicy kadry kierowniczej i administracyjnej przejdą szkolenia, kursy językowe w zakresie: zarządzania Uczelnią, podniesienia kompetencji cyfrowych i językowych. Każde z wskazanych propozycji szkoleń powinno być powiązane z zakresem obowiązków wykonywanych na zajmowanym stanowisku.

Jedna osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie będzie mogła wziąć udział w kilku działaniach.

Wypełniony formularz rekrutacyjny (odpowiednio załącznik nr 1B/1C/1D) wydrukowany dwustronnie należy dostarczyć do Biura Obsługi Projektu – Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych – pok. 17B. Zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Projektu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Zgłoszenia w innej formie nie będą przyjmowane.

Regulamin uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie projektu: pb.edu.pl/pb2

UWAGA!Przed złożeniem formularzy rekrutacyjnych prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentami projektu zamieszczonymi pod adresem: pb.edu.pl/pb2/dokumenty

W razie pytań prosimy o kontakt z BOP pod nr tel. 85 746 97 64 lub 85 746 91 68.