Prof. Mirosław Świercz nagrodzony Złotą Odznaką PTETiS

27-10-2019

Z uznaniem  i przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, został wyróżniony Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Odznaka została przyznana w uznaniu za aktywne wspieranie działalności i współdziałanie z Towarzystwem w zakresie upowszechniania i krzewienia elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Prof. Mirosław Świercz odebrał wyróżnienie z rąk przewodniczącego PTETiS, prof. Krzysztofa Kluszczyńskiego. Nagroda została wręczona podczas zabrania Zarządu Głównego PTETiS, w dniu 21 października 2019 r., które odbyło się w Politechnice Warszawskiej.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS) zostało założone w 1961 roku. Celem PTETiS jest krzewienie i popieranie rozwoju elektrotechniki oraz elektroniki teoretycznej i stosowanej, a zwłaszcza współdziałanie w szerzeniu i rozpowszechnianiu wiedzy z zakresu tych dyscyplin nauki. W ramach swoich zadań Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej:

• organizuje lub współorganizuje konferencje, sympozja, seminaria, odczyty itp.,
  • organizuje lub współorganizuje konkursy naukowe i przyznaje nagrody za osiągnięcia naukowe lub działalność popularyzatorską,
  • prowadzi działalność szkoleniową i wydawniczą,
  • współpracuje z innymi stowarzyszeniami naukowymi krajowymi i zagranicznymi o tych samych lub podobnych celach działania.

W ramach PTETiS funkcjonuje 17 oddziałów, w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach i Opolu, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej przyznaje coroczną nagrodę za wyróżniające się osiągnięcia naukowe i techniczne z zakresu elektrotechniki oraz elektroniki.