Stopień doktora habilitowanego nadany Panu Łukaszowi Sajewskiemu

14-02-2018

W dniu 14 lutego 2018 r. Rada Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej nadała Panu Łukaszowi Sajewskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie elektrotechnika. Na zamieszczonych zdjęciach dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, Dziekan Wydziały Elektrycznego wręcza egzemplarz uchwały Rady Wydziału Elektrycznego dotyczącej nadania stopnia doktora habilitowanego Panu Łukaszowi Sajewskiemu.

Dr hab inż. Łukasz Sajewski jest absolwentem studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Elektrycznym PB. W roku 2009 uzyskał stopień doktora nauk technicznych, na podstawie wyników prac dotyczących dodatnich realizacji dwuwymiarowych układów hybrydowych. W tym samym roku został pracownikiem Wydziału Elektrycznego i podjął badania związane z analizą zagadnień opisanych równaniami różniczkowymi niecałkowitego rzędu. W ramach swoich prac badawczych rozwinął zagadnienia dotyczące właściwości układów liniowych niecałkowitego rzędu o różnych rzędach niecałkowitych. Wskazane zagadnienia dotyczą aktualnych, nowatorskich problemów automatyki i sterowania. Dr hab. inż. Łukasz Sajewski przedstawił szereg nowych rozwiązań dotyczących dekompozycji, wyznaczania sterowania minimalnego oraz stabilizowalności dyskretnych oraz ciągłych układów rzędu ułamkowego. Pełna informacja dotycząca postępowania habilitacyjnego jest dostępna na stronie internetowej. Rezultaty prac na temat układów rzędu niecałkowitego zostały docenione praz Kapitułę Nagrody im. Prof. Mikołaja Busłowicza przyznawanej pod patronatem JM Rektora PB. Dr hab. inż. Łukasz Sajewski jest laureatem tej nagrody za osiągnięcia w roku 2016.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej!