Roboty studentów WE na podium w Robot Sumo Challenge 2017

20-11-2017
Zawody Robot Sumo Challange 2017

W sobotę 18 listopada 2017 r. pasjonaci robotyki spotkali się na jubileuszowej X edycji Międzynarodowych Zawodów Sumo Challenge 2017, zorganizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Skaner (Instytut Automatyki, Politechnika Łódzka). W tym roku z uwagi na bardzo dużą liczbę uczestników turniej odbył się Zatoce Sportu – nowo wybudowanym Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej.

W obecnej edycji ze swoimi konstrukcjami uczestniczyli studenci WE, członkowie Koła Naukowego Automatyki i Robotyki

• Drugie miejsce w kategorii robotów mobilnych Line Follower Turbo wywalczył robot skonstruowany przez Marcina Dąbrowskiego. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji – Formuła 1 w świecie robotów mobilnych. W klasie Turbo roboty wykorzystują specjalizowane napędy tunelowe.
  • Trzecie miejsce w kategorii MicroMouse zajął robot autorstwa Łukasza Niemyjskiego. Konkurencja MicroMouse stawia szczególne wymagania dla konstruktorów-programistów. Kluczowym celem prac  jest opracowanie algorytmu, który powinien znajdować najszybszą lub najkrótszą drogę robota w labiryncie.

Gratulujemy obu Panom!

Podkreślić należy, że są to kolejne ich nagrody, jak również kolejne nagrody członków Koła Naukowego Automatyki i Robotyki.

Międzynarodowe Zawody Sumo Challenge w Łodzi są organizowane nieprzerwanie od 2008 roku. Rywalizacja konstruktorów robotów odbywa się m.in. w kategoriach: Sumo, Line Follower, MicroMouse, Humanoid Sprint, Freestyle, Bear Rescue, Roborace, Ketchup House.