Robot unieszkodliwiający wirusy z nagrodą Defender

16-09-2020

Robot dezynfekcyjny RobUV10 września 2020 r. podczas gali finałowej XXVIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2020 w Kielcach przedstawiciele firmy ZURAD otrzymali nagrodę targów za urządzenie autonomiczne RobUV.

Kapituła konkursu nagrodziła urządzenie RobUV za unikatowe autorskie rozwiązania technologiczne oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na urządzenia niszczące bakterie, wirusy, w tym COVID-19 i inne patogeny.

RobUV to mobilne urządzenie na bazie emiterów UV-C przeznaczone do autonomicznej dezynfekcji pomieszczeń. Wdrożenie robota do produkcji zostało zaplanowane we współpracy firmy ZURAD z Instytutem Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej w ramach komercjalizacji bezpośredniej.

Prototyp robota RobUV został opracowany przez zespół pracowników z Wydziału Elektrycznego pod kierunkiem dr. hab. inż. Macieja Zajkowskiego, prof. PB oraz zespół pracowników z Wydziału Mechanicznego pod kierunkiem dr. hab. inż. Kazimierza Dzierżka.

Więcej informacji o urządzeniu RobUV na stronie ZURAD

Film promocyjny RobUV w serwisie YouTube