Robot MicroMouse na III miejscu w turnieju robotycznym Bałtyckie Bitwy Robotów

29-05-2018

Turnieje robotyczne rozgrywane w Trójmieście znane są pod nazwą Bałtyckie Bitwy Robotów (BBR). Jest to dwudniowe, prestiżowe wydarzenie, które gromadzi miłośników nowoczesnych technologii z całej Polski, głównie z ośrodków akademickich. Organizatorami wydarzenia w tym roku było Stowarzyszenie Robotyków SKALP, Naukowe Koło Studentów Automatyki (NKSA) z Politechniki Gdańskiej oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Główną częścią tej imprezy jest turniej robotyki amatorskiej. Składa się on z 14 konkurencji zgrupowanych w kategoriach: Sumo, LineFollower, MicroMouse, Freestyle, LEGO, Hackathon. Drugą częścią wydarzenia jest konferencja, która jest skierowana do europejskich zespołów konstruujących roboty. Ostatnim zaś akcentem jest RoboHackathon – konkurs konstruktorów, którzy mają 40 godzin ciągłej pracy na zbudowanie robota, który pokona przeciwników.

W tegorocznej edycji zawodów BBR 2018, które rozgrywane były w dniach 26 – 27 czerwca, w kategorii robotów MicroMouse, uczestniczył robot Rapid skonstruowany i oprogramowany przez inż. Łukasza Niemyjskiego, studenta kierunku Elektrotechnika (studia II stopnia), członka Koła Naukowego Automatyki i Robotyki. Roboty w tej konkurencji mają za zadanie odnaleźć drogę do środka labiryntu. W pierwszym etapie mapują całą powierzchnię by znaleźć najbardziej optymalną trasę. W kolejnym muszą ją pokonać w jak najkrótszym czasie. Rapid po wyrównanej rywalizacji uplasował się na bardzo dobrym III miejscu.

Nagroda BBR 2018 jest już kolejną zdobytą przez Pana Łukasza Niemyjskiego w trakcie zawodów i stanowi znaczące potwierdzenie Jego wysokich umiejętności konstruktora i programisty.

Gratulujemy!