Puchar Ministra Energii za rozdzielnicę e²ALPHA-G i sterownik e²TANGO

17-10-2018

Puchar Ministra Energii dla Elektrometal Energetyka S.A.Z przyjemnością informujemy i serdecznie gratulujemy przedsiębiorstwu Elektrometal Energetyka S.A. nagrody za opracowanie i wdrożenie „Zintegrowanego systemu zasilania w oparciu o rozdzielnicę górniczą e²ALPHA-G i sterownik e²TANGO”. W opracowaniu rozwiązania uczestniczył pracownik Wydziału Elektrycznego PB, dr inż. Dariusz Sajewicz.

W dniach 11-13 września 2018 r. odbyły się targi ENERGETAB 2018 – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Z wielką radością i dumą informujemy, że decyzją Komisji Konkursowej Międzynarodowych Targów Energetycznych ENERGETAB 2018 produkt firmy Elektrometal Energetyka S.A. „Zintegrowany system zasilania w oparciu o rozdzielnicę górniczą e²ALPHA-G i sterownik  e²TANGO” uzyskał najwyższą nagrodę targową – Puchar Ministra Energii. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla najprężniej i najszybciej rozwijającej się firmy z branży.

Z tej okazji na ręce Dziekana Wydziału Elektrycznego PB, dr hab. inż. Mirosława Świercza, prof. PB, wpłynęło podziękowanie za dotychczasową owocną współpracę od Prezesa Zarządu, Pana Mariusza Maślanego.

W liście Prezes deklaruje dalszy rozwój współpracy, w tym także wsparcie dla studentów kształconych na Wydziale Elektrycznym. Należy podkreślić, że firma Elektrometal Energetyka S.A., jako partner kształcenia praktycznego czynnie uczestniczy w kształceniu na studiach dualnych na kierunku Elektrotechnika o profilu praktycznym, które wystartowały od bieżącego roku akademickiego.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie można zapoznać się z fotorelacją targową.