Prezes Zarządu BIT S.A. Zdzisław Karwowski uhonorowany tytułem Złotego Absolwenta Politechniki Białostockiej w kategorii Menedżer

20-12-2021

W trakcie corocznych obchodów Święta Politechniki Białostockiej 2 grudnia 2021 roku Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej uhonorowało tytułem Złotego Absolwenta Politechniki Białostockiej w kategorii Menedżer mgr inż. Zdzisława Karwowskiego, prezesa Zarządu BIT S.A.

Zdzisław Karwowski uzyskał w 2000 roku dyplom mgr inż. na kierunku Elektronika i telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym PB. Jeszcze podczas studiów rozpoczął pracę w branży ICT, przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego: specjalista, kierownik, dyrektor techniczny, członek zarządu, doradca zarządu. Od 2011 roku jest współwłaścicielem firmy BIT S.A. oraz pełni funkcję prezesa Zarządu.

BIT S.A. działa w branżach: informatyka, teleinformatyka oraz bezpieczeństwo. Spółka współpracuje z Politechniką Białostocką na wielu płaszczyznach:

• w obszarze wsparcia edukacji przez pracodawców: realizacja wykładów, praktyk, staży, konkursów,
  • w obszarze nauka-biznes – stała i szeroka współpraca z trzema Wydziałami: Elektrycznym, Informatyki i Mechanicznym. Od 2013 roku Zdzisław Karwowski jest członkiem Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego PB.

Zdzisław Karwowski poza pracą zawodową udziela się w wielu organizacjach i stowarzyszeniach:

• Koło Łowieckie Boruta w Białymstoku,
  • Stowarzyszenie Kieruj się dobrem,
  • Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku,
  • Fundacja Technotalenty,
  • Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Białegostoku,
  • Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia.

Działalność zawodowa, organizacyjna i społeczna Pana Zdzisława Karwowskiego została wielokrotnie doceniona przez władze samorządowe, rządowe oraz stowarzyszenia branżowe:

2008
odznaczenie Wojewody Podlaskiego, medal Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku – w uznaniu zasług dla ochrony przeciwpożarowej województwa podlaskiego,
2016
wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku – Pracodawca Przyjazny Edukacji, w uznaniu osobistego zaangażowania w rozwój edukacji zawodowej,
2016
Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej, Polski Związek Łowiecki,
Brązowy Medal Za Zasługi Dla Łowiectwa Białostockiego,
odznaczony tytułem Honorowego Ambasadora PB,
2021
odznaczony na wniosek Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia, decyzją Prezydenta RP: „Brązowym Krzyżem Zasługi” oraz Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mężczyzna w garniturze, stojący w biurze.
Prezes BIT S.A. mgr inż. Zdzisław Karwowski
Mężczyzna w sportowym garniturze oparty o framugę otwartych drzwi.
Prezes BIT S.A. mgr inż. Zdzisław Karwowski
Metalowa statuetka.
Statuetka Złotego Absolewnta

Uroczystość święta Politechniki Białostockiej.