Pracownicy WE wśród TOP 2% najlepszych naukowców na świecie

03-12-2020

Miło nam poinformować, że dwóch naukowców z Wydziału Elektrycznego znalazło się w prestiżowym gronie TOP 2% (The World’s Top 2% Scientists) najlepszych naukowców na świecie, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Ranking został opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies.

Zestawienie obejmuję ocenę całości dorobku naukowego poszczególnych badaczy ze wszystkich dziedzin nauki według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce).

Lista TOP 2% najlepszych naukowców prezentuje prawie 160 tys. specjalistów z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin. Na liście znalazło się 726 naukowców reprezentujących Polskę.

W tym prestiżowym gronie znalazło się dwóch pracowników Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej:

• prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek
  • dr hab. inż. Piotr Miluski, prof. PB

Pełna lista 159 683 wyróżnionych naukowców

Gratulujemy i życzymy naszym naukowcom dalszych sukcesów!