PB nagrodzona za propagowanie odnawialnych źródeł energii

07-11-2018
Nagroda PB za propagowanie odnawialnych źródeł energii

Politechnika Białostocka otrzymała nagrodę za propagowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Nagroda wręczona została podczas III EKO FORUM – #Samorząd Przyszłości. Międzynarodowa konferencja odbywała się 15 października 2018 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Certyfikaty i nagrody za propagowanie OZE wręczone zostały po raz siódmy. Politechnika Białostocka wyróżniona została w kategorii Inicjatywa 2018. Doceniono wkład PB w propagowanie OZE w województwie podlaskim i w kraju. Nasza uczelnia współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Urzędem Marszałkowskim, a także podlaskimi gminami, organizuje inicjatywy edukacyjne, bierze udział w opracowaniu dokumentów programowych oraz dokumentacji konkursowej pod działania związane z OZE i efektywnością energetyczną.

Pomysłodawcą nagradzania firm i instytucji działających na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł jest Fundacja Ośrodek Wpierania Ekologii i jej prezes Krzysztof Jan Stawnicki.

Podczas III EKO FORUM – #Samorząd Przyszłości eksperci i samorządowcy dyskutowali o idei smart city, elektromobilności, OZE, a także wpływie dużych inwestycji na lokalną społeczność.

Z prezentacjami wystąpili naukowcy Politechniki Białostockiej:

• dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB, pracownik Wydziału Elektrycznego, którego wystąpienie dotyczyło zagadnień smart lighting in smart city (inteligentne systemy oświetlania w ramach inteligentnych rozwiązań technicznych w miastach),
  • dr Tomasz Madras, pracownik Wydziału Inżynierii Zarządzania, który mówił o transporcie przyszłości.