Odkrywcy diamentów: dwa stypendia dla studentów Wydziału Elektrycznego

21-11-2019
Program Odkrywcy Diamentów

Z przyjemnością informujemy, że studenci Wydziału Elektrycznego:

• Mateusz Sumorek,
  • Jakub Żukowski,

uzyskali stypendia w ramach programu „Odkrywcy Diamentów„. Kapituła programu przyznała stypendia w uznaniu zgłoszonych nowatorskich pomysłów dotyczących konstrukcji układów elektrycznych i elektronicznych, jak również dotychczasowych osiągnięć.

Studenci Wydziału Elektrycznego uzyskali dwa spośród pięciu stypendiów przyznanych w bieżącej edycji programu. Nagrodzone osoby są studentami drugiego roku na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Serdecznie gratulujemy i życzymy opracowania kolejnych innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Program „Odkrywcy Diamentów” to inicjatywa Politechniki Białostockiej oraz 12 przedsiębiorców z regionu. Wspólnie pomagają uzdolnionej młodzieży szkolnej i studentom, przyznając im fundusze na rozwijanie innowacyjnych pomysłów i prezentowanie ich na arenie krajowej i międzynarodowej. Kapituła poszukuje prac zawierających ciekawe rozwiązania z zakresu technologii, inżynierii, designu, matematyki oraz zarządzania.

Przewodniczącym kapituły konkursu jest JM Rektor Politechniki Białostockiej.

Zgłoszone projekty podlegają ocenie pod względem oryginalności i innowacyjności. Kapituła konkursu przyznaje fundusze, którą laureaci mogą przeznaczyć m.in. na opłaty związane z udziałem w konkursach, opracowanie i rozwój projektów.

Kolejne posiedzenie kapituły „Odkrywców Diamentów” zaplanowane jest w marcu 2020 roku. Wnioski przyjmowane są w systemie ciągłym. Zachęcamy do zgłaszania innowacyjnych projektów z zakresu nauk ścisłych.

Strona główna programu Odkrywcy Diamentów.

Informacja o wynikach obrad kapituły zamieszczona na stronie głównej PB.