Nagrody Białostockiego Oddziału SEP za najlepsze prace dyplomowe

09-01-2019

W dniu 17 grudnia 2019 r., w sali konferencyjnej Naczelnej Organizacji Technicznej w Białymstoku odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP). Uroczystość była okazją do koleżeńskiego spotkania członków SEP.

Białostocki Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich grupuje blisko 590 członków, działających w 28 kołach. Na Wydziale Elektrycznym PB działa koło grupujące pracowników wydziału. Funkcjonuje również Studenckie Koło SEP przy Politechnice Białostockiej.

Świąteczne spotkanie członków stowarzyszenia było również okazją do wręczenia nagród młodym inżynierom. Nagrody zostały przyznane w związku z rozstrzygnięciem konkursu organizowanego przez Oddział Białostocki SEP, we współpracy z Wydziałem Elektrycznym PB, na wyróżniającą się pracę dyplomową. W tegorocznej edycji konkursu (obejmującej prace obronione w roku akademickim 2017/2018) zgłoszono 7 prac dyplomowych. Komisja konkursowa w składzie:

• dr hab. inż. Marian Roch Dubowski prof. PB – przewodniczący Komisji konkursowej,
  • mgr inż. Jerzy Busłowski,
  • mgr inż. Paweł Mytnik,
  • mgr inż. Anna Niczyporuk,
  • dr inż. Mirosław Popławski,
  • dr inż. Jarosław Werdoni,
  • dr inż. Krzysztof Woliński,
  • dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB,

zapoznała się ze tekstami prac zgłoszonych do konkursu, opiniami promotorów i recenzentów.

Decyzją Komisji konkursowej nagrody zostały przyznane za następujące prace:

• Nagroda I za pracę pt. Sortowanie elementów na taśmociągu z wykorzystaniem czujnika RFID, wykonaną przez mgr inż. Krzysztofa Matusa, której promotorem był dr hab. inż. Łukasz Sajewski;
  • Nagroda II za pracę pt. Wydział Elektryczny PB budynek o niemal zerowym zużyciu energii – propozycje rozwiązań, opracowaną przez mgr inż. Jacka Kaczana, pod kierunkiem dr inż. Łukasza Gryko;
  • Nagroda III za pracę pt. Wykonanie układu do pomiaru warunków atmosferycznych z komunikacją bezprzewodową zasilanego ogniwami słonecznymi, zrealizowaną przez inż. Nilsa Michała Thernstroema, pod opieką dr inż. Adama Idźkowskiego.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wręczenia nagród i listów gratulacyjnych dla laureatów konkursu. Nagrody wręczają mgr inż. Paweł Mytnik, Prezes Oddziału Białostockiego SEP oraz dr hab. inż. Marian Roch Dubowski prof. PB, przewodniczący Komisji konkursowej.

Zdjęcia z uroczystości uzyskane dzięki uprzejmości Pana mgr inż. Pawła Mytnika, Prezesa Oddziału Białostockiego SEP.