Nagroda dla studentów WE na Robomaticon 2018

04-03-2018
Robomaticon 2018 ogólny plan zawodów

W dniu 3 marca 2018 roku odbył się kolejny, coroczny Międzynarodowy Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon 2018. Tegoroczne zmagania konstruktorów robotów mobilnych przebiegały w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. W VIII edycji turnieju organizowanego przez Koło Naukowe Robomatic Politechniki Warszawskiej, uczestniczyło 300 robotów z Polski i ze świata.

W imprezie uczestniczyli studenci z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki.

• W kategorii robotów MicroMouse do rywalizacji o wygraną wystartował robot Rapid opracowany przez Łukasza Niemyjskiego. W wyniku zaciętej walki zajął on bardzo dobre III miejsce!
  • W kategorii robotów LineFollower ze swoim robotem SHER wziął udział Marcin Dąbrowski. Robot, w tej jak zwykle silnie obsadzonej konkurencji, zakwalifikował się do finału. Niestety awaria przekładni w silniku napędowym wymusiła zakończenie walki o podium na tym etapie.

Nie są to ich pierwsze osiągnięcia w dziedzinie robotów. W uznaniu dotychczasowych wyników Marcin Dąbrowski oraz Łukasz Niemyjski w styczniu br. otrzymali od Rektora PB Prof. Lecha Dzienisa certyfikaty Super Studenta Politechniki Białostockiej.

Zdjęcie z zawodów Robomaticon 2018

Rywalizacja w ramach Międzynarodowego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2018 przebiegała w 9 konkurencjach:

• MicroMouse – jak najszybsze pokonanie labiryntu przez mysz robotyczną;
  • Sumo – zapasy robotów w 3 kategoriach wagowych;
  • Freestyle – dowolne konstrukcje;
  • Humanoid Sprint – wyścigi robotów humanoidalnych;
  • Line Follower – jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego przez czarną linię;
  • Line Follower Enhanced – jak najszybsze pokonanie wyznaczonego toru z przeszkodami;
  • Puck Collect – zbieranie krążków z planszy;
  • Death Race – wyścig 2 robotów na śmierć i życie, nie obowiązują żadne reguły;
  • Humanoid Sumo – walki robotów humanoidalnych w ringu.