II miejsce w konkursie Fabryka Przyszłości

27-10-2017
Konkurs Fabryka Przyszłości

25 października br. we Wrocławiu na konferencji Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu odbył się finał czwartej edycji konkursu prac studenckich Fabryka Przyszłości. Do finału zostało wytypowanych 7 najlepszych prac zgłoszonych przez studentów z uczelni technicznych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca pt. Sortowanie elementów na taśmociągu z wykorzystaniem czujnika RFID, opracowana przez inż. Krzysztofa Matusa, studenta Wydziału Elektrycznego, została nagrodzona przez Kapitułę Konkursu. Przedstawiona praca zdobyła II miejsce. Zgłoszony temat został opisany, rozwiązany w ramach pracy magisterskiej, której promotorem był dr inż. Łukasz Sajewski.

Gratulujemy sukcesu!

Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród są firmy: BALLUFF Sp. z o. o., FANUC Polska Sp. z o. o., LAPP KABEL Sp. z o. o., WAGO ELWAG Sp. z o.o.

Do konkursu mogły być zgłaszane prace, stanowiące zaawansowaną koncepcję, projekt rozwiązania technicznego pokazowej instalacji, które zgodnie z ideą fabryki przyszłości / przemysłu 4.0, mają przede wszystkim wartość dydaktyczną i demonstracyjną, oraz mogą mieć w przyszłości również wartość użytkową.