dr inż. Wojciech Walendziuk zdobył tytuł “Nauczyciela Akademickiego PB 2017”

08-12-2017
latający dron

Miło nam poinformować, że dr inż. Wojciech Walendziuk został nagrodzony tytułem Nauczyciela Akademickiego Politechniki Białostockiej Roku 2017.
Wyróżnienie wskazuje na wysokie uznanie pracy dydaktycznej dr inż. Wojciecha Walendziuka. Zostało przyznane na podstawie głosowania studentów, przy silnej konkurencji nauczycieli z naszego i innych wydziałów uczelni.

GRATULACJE! Życzymy co najmniej tyle samo sukcesów, nagród i zadowolenia z pracy ze studentami jak dotychczas.

Dr inż. Wojciech Walendziuk jest pracownikiem Wydziału Elektrycznego PB, Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Metrologii. Uznanie i zdobyty tytuł są wynikiem jego znaczącego zaangażowania w prowadzenie zajęć z zakresu metrologii i miernictwa wielkości nieelektrycznych, poszukiwania oraz wdrażania nowych form realizacji zajęć wykładowych oraz pracowni. Na szczególne podkreślenie zasługują dotychczasowe dodatkowe prace ze studentami, w tym sprawowana od roku 2010 opieka nad Kołem Naukowym Metron.
Projekty zrealizowane w ramach koła naukowego oraz prace inżynierskie i magisterskie których opiekunem i promotorem był dr inż. W. Walendziuk, były nagradzane w ramach różnych konkursów, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie o Nagrodę Siemensa, konkursie Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział w Białymstoku.
Dr inż. W. Walendziuk jest również promotorem dziewięciu prac Final Project realizowanych w roku 2015 ze studentami z Universite de Valenciennes et du Hainaut-Cambresis (Francja). Prowadził także zajęcia w ramach międzynarodowych projektów edukacyjnych realizowanych w Politechnice Białostockiej: Intensive Programme WALT w roku 2011 oraz 2012. Koordynował prace związane z realizacją w roku 2014 międzynarodowego projektu dydaktycznego LLP Erasmus Intensive Programme nr ERA/2013/IP/W/0020 pt.
INTERnational Workshop on TECHniques of Presentation in Electrical Engineering (INTERTECH). W ramach dwutygodniowego projektu, prowadzone były wspólne zajęcia dla studentów z Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej oraz innych uczelni: Technical University of Ostrava (Republika Czeska), Gaziantep University (Turcja), Kaunas University of Technology (Litwa).