Dr inż. Marcin Sulkowski powołany do Rady Normalizacyjnej i Centralnej Komisji Norm i Przepisów Elektrycznych SEP

13-02-2019

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dr inż. Marcin Andrzej Sulkowski, pracownik Katedry Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej Wydziału Elektrycznego, został powołany do składu Rady Normalizacyjnej Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Centralnej Komisji Norm i Przepisów Elektrycznych Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).

Centralna Komisja Norm i Przepisów Elektrycznych przy Zarządzie Głównym SEP działa pod przewodnictwem dr inż. Henryka Borynia. Do jej głównych zadań należy opracowywanie nowych dokumentów normalizacyjnych SEP oraz opiniowanie projektów norm SEP pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami krajowymi oraz międzynarodowymi. Do zadań Rady Normalizacyjnej SEP należy koordynowanie i opiniowanie prac normalizacyjnych oraz nadzór nad poszczególnymi Komisjami SEP związanymi z procesem normalizacji. Przewodniczącym Rady Normalizacyjnej SEP jest Adam Rynkowski.

Dr inż. Marcin Sulkowski został powołany do prac w Komisji w dniu 20 listopada 2018 r., a do Rady Normalizacyjnej w dniu 14 lutego 2019 r., w obu Organizacjach na kadencję 2018-2022.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!