Dr inż. Agnieszka Choroszucho wyróżniona przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich

27-03-2023

W tegorocznej edycji konkursu Stowarzyszenia Elektryków Polskich pt. „Wyróżniający się nauczyciel, opiekun i sojusznik młodzieży” nagrodę otrzymała dr inż. Agnieszka Choroszucho – adiunkt na Wydziale Elektrycznym naszej Uczelni. Konkurs miał na celu wyłonienie wyróżniających się nauczycieli oraz promowanie ich działalności wśród społeczności elektryków. Organizatorem jest Kapituła powołana przez Zarząd Główny Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Dr inż. Agnieszka Choroszucho w 2014 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika i specjalności: teoria pola elektromagnetycznego, metody numeryczne w elektrotechnice. Tytułem rozprawy doktorskiej była „Analiza propagacji fal elektromagnetycznych w elementach budowlanych o złożonej strukturze w zakresie częstotliwości komunikacji bezprzewodowej”, a promotorem był prof. zw. dr inż. Stanisław Bolkowski. Oprócz działalności naukowo-badawczej laureatka opiekuje się także kołem naukowym IO.

Kapituła konkursu doceniła m. in. szczególne osiągnięcia dr inż. Agnieszki Choroszucho w zakresie inicjatyw i pomysłów inspirujących działalność młodzieży, zwłaszcza włączanie ich do pracy dydaktycznej, naukowo-badawczej oraz uczestnictwo w konkursach i olimpiadach. Jej podopieczni są stypendystami programu „Odkrywcy Diamentów”. Opublikowała też wspólnie ze studentami 11 artykułów naukowych, prezentowanych na konferencjach.

Koło naukowe IO realizuje prace badawcze i wdraża projekty związane z zastosowaniem systemów mikroprocesorowych, w ramach których powstają urządzenia dedykowane różnym dziedzinom przemysłu, techniki oraz życia codziennego. Projekty zrealizowane przez członków koła naukowego IO to m.in. wielofunkcyjna maszyna CNC (która może frezować zarówno mechanicznie jak też przy użyciu głowicy laserowej), deskorolka elektryczna oraz stacja solarna do szybkiego ładowania małych pojazdów elektrycznych.

Gratulujemy laureatce i życzymy kolejnych sukcesów!