Dr hab. inż. Wojciech Walendziuk, prof. PB na podium plebiscytu „Osobowość Roku 2020”

24-09-2021

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się 10 września uroczysta gala plebiscytu Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2019 i 2020. Uhonorowano wybitne osobistości z naszego regionu.

Pracownik Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Wojciech Walendziuk, prof. PB został zgłoszony przez czytelników Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej do plebiscytu „Osobowość Roku 2020” w kategorii Nauka. W głosowaniu zajął drugie miejsce w tej kategorii w województwie podlaskim.

Dr hab. inż. Wojciech Walendziuk, prof. PB jest pracownikiem Katedry Elektrotechniki, Energoelektroniki i Elektroenergetyki. Prowadzi granty finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jeden z projektów dotyczy wsparcia osób niepełnosprawnych, a kwota dofinansowania to prawie 2 miliony złotych.
Oprócz dorobku naukowego dr hab. inż. Wojciech Walendziuk, prof. PB może się poszczycić także sukcesami w dydaktyce. W 2017 roku zdobył tytuł Nauczyciela Akademickiego Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Scena, mikrofony, widzowie, W. Walendziuk na scenie prezentuje otrzymany dyplom.
Wręczenie dyplomu Osobowość Roki 2020 Wojciechowi Walendziukowi.
Dyplom Osobowość Roku 2020 dla dr. hab. inż. Wojciecha Walendziuka.