Dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, redaktorem w czasopiśmie Sensors

09-03-2021

logo czasopisma SensorsZ przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, został jednym z redaktorów tematycznych międzynarodowego czasopisma Sensors poświęconego szeroko rozumianym czujnikom.

Pełna lista redaktorów tematycznych jest dostępna na stronie wydawcy.

Czasopismo to jest jednym z ponad 280 specjalistycznych, recenzowanych wydawnictw elektronicznych o otwartym dostępie, sygnowanych przez szwajcarski Multidisciplinary Digital Publishing Institute – największego światowego wydawcę ogólnodostępnych czasopism naukowych.

Miesięcznik Sensors, którego redaktorem tematycznym został prof. Mirosław Świercz, jest wydawany od 2001 roku. Już w 2005 osiągnął Impact Factor bliski 1, a obecnie wskaźnik ten zbliża się do 3,27. W ciągu 20 lat funkcjonowania na elektronicznym rynku wydawniczym czasopismo opublikowało ponad 32 tysiące recenzowanych artykułów badaczy z całego świata. Ponad 10 tysięcy tych publikacji zostało przynajmniej 10 razy zacytowanych przez innych autorów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pracy naukowej.