Laureaci konkursu o nagrodę im. prof. M. Busłowicza.

• Nagroda za rok 2017

dr inż. Marcin Kochanowicz
    Katedra Elektroenergetyki Fotoniki i Techniki Świetlnej

Nagroda I stopnia w uznaniu za:

• uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych,
    • cykl publikacji przedstawionych pod wspólnym tytułem „Analiza właściwości luminescencyjnych szkieł i wytworzonych z nich światłowodów współdomieszkowanych jonami pierwiastków ziem rzadkich do aplikacji w źródłach promieniowania w zakresie widzialnym oraz podczerwieni”.
    dr inż. Piotr Falkowski
    Katedra Energoelektroniki i Napędów Elektrycznych

Nagroda II stopnia w uznaniu za:

• obronioną z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. „Predykcyjne algorytmy sterowania przekształtnikiem AC/DC/AC”.
  • Nagroda za rok 2016

dr inż. Łukasz Sajewski
    Katedra Automatyki i Elektroniki

Nagroda I stopnia w uznaniu za:

• podanie rozwiązania równania stanu deskryptorowych układów niecałkowitego rzędu oraz rozwinięcie tematyki osiągalności, obserwowalności i sterowania z minimalną energią na klasę tych układów,
    • cykl publikacji w czasopismach wysokiej rangi poświęconych teorii układów niecałkowitego rzędu.
    dr inż. Krzysztof Kulikowski
    Katedra Energoelektroniki i Napędów Elektrycznych

Nagroda II stopnia w uznaniu za:

• wyniki eksperymentalnych badań oryginalnej metody sterowania trójpoziomowego przekształtnika AC-DC współpracującego z trójfazową siecią elektroenergetyczną, charakteryzującej się wysoką dynamiką kształtowania prądu, przy zachowaniu niskiego współczynnika odkształceń oraz krótkim czasie obliczeń,
    • współautorstwo artykułu w renomowanym czasopiśmie.
  • Nagroda za rok 2015

dr inż. Krzysztof Rogowski
    Katedra Automatyki i Elektroniki

W uznaniu za:

• współautorstwo w monografii Fractional Linear Systems and Electrical Circuits, wydrukowanej w wydawnictwie Springer – pierwszej monografii w skali światowej poświęconej liniowym układom elektrycznym opisanym równaniami rózniczkowymi rzędu ułamkowego,
    • rezultaty badań naukowych uzyskanych w grancie Narodowego Centrum Nauki,
    • liczne publikacje w uznanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.
    dr inż. Rafał Grodzki
    Katedra Energoelektroniki i Napędów Elektrycznych

W uznaniu za:

• wyróżniony przez Radę Wydziału Elektrycznego PB doktorat pt. Nowe algorytmy sterowania przekształtnikiem AC/DC/AC współpracującym z siecią i silnikiem synchronicznym PMSM,
    • realizację badań w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
    • liczne publikacje naukowe w wiodących czasopismach o zasięgu międzynarodowym.