Seminarium naukowe w dniu 3 lipca 2019 r.

25-06-2019
Seminarium wydziałowe

Prelegent:

dr inż. Wojciech Walendziuk
Politechnika Białostocka, Wydział Elektryczny

Tytuł referatu:

Analiza metrologiczna oraz implementacja wybranych quasi-mostkowych i klasycznych przetworników stosowanych w czujnikach rezystancyjnych.

sala WE-030, Wydział Elektryczny PB, ul. Wiejska 45D.

3 lipca 2019 r. (środa),   10:15.

Streszczenie:

Celem seminarium jest przedstawienie rozwiązań technicznych wybranych quasi-mostkowych i klasycznych przetworników stosowanych w rezystancyjnych czujnikach wagowych. Zaprezentowane więc będą klasyczne układy pomiarowe oraz alternatywne – posiadające dwa źródła prądowe. Wskazane będzie także wykorzystanie układów kondycjonujących sygnały z czujników rezystancyjnych w zastosowaniach medycznych tj. uroflowmetrii oraz stabilografii. Przedstawione będą także metody kalibracji tych układów oraz sposób obliczania niepewności pomiaru. oraz metody analizy danych uzyskanych w czasie procesu kalibracji poprzez porównanie ich ze wzorcem.

Przewidywany czas trwania seminarium: około 1:00 godziny.