Certyfikat „Studia z Przyszłością” 2017 dla EiT

29-03-2018

Zgodnie z decyzją Komisji Certyfikacyjnej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”, kierunek studiów Elektronika i Telekomunikacja Wydziału Elektrycznego (studia I stopnia) uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” 2017.

Przyznany certyfikat jest wyrazem uznania dla wyróżniającej się spójnością i nowoczesnością koncepcji kształcenia na studiach inżynierskich na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Komisja oceniająca doceniła wyróżniający się potencjał innowacyjny kierunku. Podstawą do uzyskania znaku jakości „Studia z Przyszłością” 2017 była również ocena modelu dydaktycznego przyjętego na studiach inżynierskich. Przy przyznawaniu znaku jakości zwrócono uwagę na wyraźnie akcentowane znaczenie umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych studentów.

Studia inżynierskie na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, w ramach procedury certyfikacyjnej, podlegały szczegółowej ocenie. Członkowie Komisji korzystali nie tylko z danych zamieszczonych w  kwestionariuszu certyfikacyjnym czy też na stronach internetowych wydziału, ale również informacji dostępnych w systemie Ośrodka Przetwarzania Informacji, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, bazy POL-on, czy też baz zawierających dane z rynku pracy. Uwzględnione zostały również informacje od firm działających na rynku.

Nadanie Certyfikatu i Znaku Jakości „Studia z Przyszłością” 2017 jest potwierdzeniem wysokiej jakości oferty kształcenia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, na studiach inżynierskich, wynikającej z tematyki zajęć, sposobu ich organizacji jak również wiedzy i umiejętności kadry naukowej i dydaktycznej.

Studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej są prowadzone od roku 1991. Od roku 2007 są one realizowane, zgodnie z wymaganiami procesu bolońskiego, jako studia I stopnia (inżynierskie) oraz studia II stopnia (magisterskie). Wydział oferuje również studia III stopnia (doktoranckie) na kierunku Elektronika.

W ramach studiów inżynierskich są oferowane dwie specjalności:

• Elektronika przemysłowa i aparatura elektroniczna,
  • Teleinformatyka i systemy optoelektroniczne.

Studenci wyróżnionego kierunku Elektronika i Telekomunikacja, w ramach studiów inżynierskich  zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu aktualnych i zyskujących na znaczeniu technologii elektronicznych, m.in.:

• budowy i eksploatacji układów cyfrowych i mikroprocesorowych,
  • technik regulacji i sterowania,
  • systemów komunikacji bezprzewodowej i przewodowej,
  • programowania mikrokontrolerów,
  • systemów wbudowanych,
  • optoelektroniki,
  • programowania w językach wysokiego poziomu,
  • technik multimedialnych.