Wydział Elektryczny prowadzi nabór na stypendia przemysłowe

30-09-2024

Co najmniej 10 stypendiów może trafić do studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Fundatorami stypendiów są firmy zainteresowane zatrudnieniem absolwentów w swoich szeregach.

Od 18 września 2024 roku trwa nabór na stypendia przemysłowe dla studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Do zdobycia jest co najmniej 10 stypendiów dla studentów studiów stacjonarnych I st. prowadzonych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej: elektrotechnika, elektrotechnika – studia dualne, elektronika i telekomunikacja, cyfryzacja przemysłu, ekoenergetyka.

Kto może zdobyć stypendium?

O stypendia przemysłowe mogą się ubiegać studenci co najmniej drugiego semestru studiów stacjonarnych. Pod uwagę będzie brana średnia ze studiów, znajomość języków obcych,  działalność w studenckich kołach naukowych, a także ukończone szkolenia, czy udział w wymianach międzynarodowych. Wypełnienie zgłoszenia zajmie dosłownie kilka minut. Studenci mogą wskazać jako miejsce stażu trzy spośród czterech firm, które fundują stypendia i wskazały jakimi studentami są zainteresowane. To:

• SMP Poland Sp. z o.o. – kierunki Elektrotechnika, Elektrotechnika – studia dualne, Elektronika i Telekomunikacja
  • APS Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. – kierunki Elektrotechnika, Elektrotechnika – studia dualne, Cyfryzacja przemysłu
  • Wschodni Front Sp. z o.o. – Cyfryzacja przemysłu
  • Signify Poland Sp. z o.o. Oddział w Kętrzynie – Elektrotechnika, Elektrotechnika – studia dualne, Elektronika i Telekomunikacja, Cyfryzacja przemysłu

Stypendium w wysokości co najmniej 1 000 zł będzie wypłacane przez rok akademicki (10 miesięcy dla studentów na 3 i 5 semestrze studiów) lub jeden semestr (5 miesięcy dla studentów na 7 semestrze studiów).

Link do formularza zapisów: https://we.pb.edu.pl/wspolpraca/stypendia-przemyslowe/

Ten program  Wam, studentom daje możliwość poznania pracodawców, tym czym się zajmujemy w różnych obszarach działalności,  nam, pracodawcom – możliwość poznania studentów oraz wsparcia Was finansowo i określenia ścieżki kariery, tak aby zaraz po studiach stypendysta mógł trafić do firmy na wymarzone miejsce pracy – wyjaśnia Tomasz Michalik, Dyrektor Techniczny SMP Poland, jeden z inicjatorów uruchomienia programu stypendiów przemysłowych.

Stypendium przemysłowe – zobowiązania studenta

Stypendysta jest zobowiązany do odbycia obowiązkowej praktyki studenckiej w przedsiębiorstwie wskazanym przez Fundatora. Dodatkowo, po ukończeniu studiów I stopnia, Stypendysta zobowiązuje się przyjąć ofertę pracy proponowaną przez Fundatora i świadczyć pracę przez co najmniej rok, jeżeli Stypendysta otrzymywał stypendium przez 1-2 semestry, dwa lata w przypadku 3-4 semestrów pobierania stypendium, w pozostałych przypadkach trzy lata.

W przypadku podjęcia dalszego kształcenia na II stopniu studiów, Stypendysta można wystąpić do Fundatora o zgodę na odroczenie przyjęcia oferty pracy do czasu ukończenia ww. studiów.

W przypadku nieprzyjęcia przez Stypendystę oferty pracy złożonej przez Fundatora, Stypendysta jest zobowiązany do zwrotu otrzymanego stypendium Fundatorowi, na zasadach określonych w Umowie.

Regulamin przyznawania stypendiów fundowanych przez pracodawców dla studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej został określony Zarządzeniem nr 38/2024 Rektora PB z dnia 18.04.2024 r.