Pracownicy Katedry Automatyki i Robotyki WE z wizytą w University of Southern Denmark

10-05-2024

W dniach od 6 do 10 maja 2024 pracownicy naukowi Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Elektrycznego, dr inż. Roman Trochimczuk i dr inż. Adam Wolniakowski, oraz doktorant szkoły doktorskiej Politechniki Białostockiej mgr inż. Radosław Tomaszewski odbywają wizytę w ramach mobilności Erasmus+ Mobility Agreement Staff Mobility For Teaching w University of Southern Denmark w Odense, w Danii.

Wizyta ta ma celu głównie podnieść kwalifikacje pracowników w zakresie prowadzonej dydaktyki ze studentami Uczelni goszczącej, w zakresie robotyki, projektowania robotów i programowania systemów dla robotyki medycznej. Jest również bardzo dobrą okazją do wielu spotkań z naukowcami i władzami Wydziału goszczącego – The Faculty of Engineering, The Maersk Mc-Kinney Moller Institute, SDU Robotics oraz SDU Biorobotics oraz określania form i zakresu przyszłej współpracy dydaktycznej i naukowej. Daje również możliwość popracowania z unikalnym sprzętem robotycznym, jaki jest na wyposażeniu duńskiej uczelni.

Dla dr. inż. Adam Wolniakowskiego i dr. inż. Romana Trochimczuka nie jest to pierwsza wizyta w duńskiej uczelni SDU. Należy wspomnieć, że dzięki zawiązanej wcześniej współpracy pracownicy Katedry Automatyki i Robotyki mają okazję od ponad roku wykorzystywać w swoich badaniach naukowych robota Raven II, który został właśnie z duńskiego ośrodka naukowo-dydaktycznego SDU wypożyczony dla Politechniki Białostockiej.

Trzej mężczyźni i kobieta stoją przed stołami w biurze.Trzej mężczyźni stoją przed wejściem do przeszklonego budynku.Kilka osób w laboratorium wokół ramienia robota uniwersalnego.Cztery osoby stoją przed schodami wewnętrznymi hali uniwersyteckiej.