XII International Staff Week – 22-26 kwietnia 2024

22-04-2024

Zapraszamy na XII International Staff Week na Politechnice Białostockiej, organizowany w dniach 22-26 kwietnia 2024 r. przez Dział Mobilności i Obsługi Umów Międzynarodowych PB.

XII spotkanie dla uczelni partnerskich organizowane jest przez Dział Mobilności i Obsługi Umów Międzynarodowych PB, w ramach Programu Erasmus+. Wśród uczestników International Staff Week będą m.in. przedstawiciele władz uczelni, nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z całego świata.

Goście będą mieli okazję poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w spotkaniach na wydziałach, a także przeprowadzić wykłady dla studentów i pracowników PB (plan wykładów – na dole strony).

22 kwietnia, w poniedziałek o godzinie 11.00 (aula P0/33, Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB), odbędzie się oficjalne otwarcie wydarzenia, prezentacja uczestników International Staff Week oraz wystąpienia gości specjalnych – przedstawicieli Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Contribution of the Erasmus programme to higher education in Poland).

Natomiast we wtorek 23 kwietnia, wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z uczelniami partnerskimi zapraszamy do udziału w organizowanych w tym dniu wydarzeniach:

• 09:00–10:00 – prezentacje przygotowane przez uczestników XII ISW, dotyczące projektów i ciekawych, nietypowych inicjatyw realizowanych przez macierzyste uczelnie; aula P0/33, Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB;
  • 10:15–12:00 – „Cultural stands” – prezentacja uczelni partnerskich na indywidualnych stoiskach w holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB przy auli P0/33. Przy swoich stoiskach goście zagraniczni podzielą się informacjami na temat rodzimych uczelni. Będzie to okazja do nawiązania kontaktów oraz spróbowania smakołyków z różnych zakątków świata: Algierii, Boliwii, Bośni i Hercegowiny, Gujany, Hiszpanii, Indonezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Nigerii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu.

Zapraszamy również na wykłady otwarte uczestników XII International Staff Week, które odbywać się będą na poszczególnych wydziałach PB:

• Wydział Informatyki, 22 kwietnia 2024 (poniedziałek), godz.16:00-19:00, sala WA-33C/2C
    • Inclusive Development with Information and Communication Technology in Rural and Indigenous Communities – Girendra Persaud, University of Guyana, Gujana
    • Public Interest Technology and Responsible Innovation (Desiging Technology for Contextual Applications and Public Good) – Girendra Persaud z University of Guyana, Gujana
  • Centrum Nowoczesnego Kształcenia, 23 kwietnia 2024 (wtorek), godz. 17:00-20.00, Aula PO33 w CNK
    • Conceptualization of hydrologic and hydraulic models – Mauricio Florencio Villazón Gómez, Universidad Mayor de San Simón, Boliwia
  • Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, 25 kwietnia 2024 (czwartek), godz. 9:30-11:10, WB34A (sala Rady Wydziału)
    • Technological Applications of Nano-Sized Carbon-Based Materials – Uğur Akbaba, Kafkas University, Turcja
    • Assesment of the quality of drinking water in rural water pipes of the republic – Dildora Ernazarovna Makhmudova, Tashkent Institute of Architecture and Construction, Uzbekistan
    • Microplastic pollution in terrestrial inland waters – Neval Baycan, Dokuz Eylul University, Turcja
  • Wydział Inżynierii Zarządzania, 25 kwietnia 2024 (czwartek), godz. 10.15-12.00, sala 14KM
    • Social communications and the role of technology – Abay Kalykov, Karaganda State Technical University, Kazachstan