XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

17-04-2024

Politechnika Białostocka zaprasza w poniedziałek, 13 maja 2024 roku, na XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki.

Na Wydziale Elektrycznym porozmawiamy o tym, dlaczego nie wolno używać suszarki w trakcie kąpieli. To ciekawe zajęcia, które polecamy szczególnie dzieciom. Wszystkich zapraszamy na „Świet(l)ne eksperymenty”, podczas których spróbujemy wspólnie ustalić: czym jest światło, czy rośliny widzą, jak miesza się światło. Będzie też pokaz piorunów w unikalnym w skali kraju laboratorium Techniki Wysokich Napięć, pokaz modelu elektrowni wiatrowej i Elektrowni Hybrydowej Politechniki Białostockiej”, a także sterowników programowalnych PLC, które są sercem i rozumem współczesnych automatów i robotów.

Więcej informacji o atrakcjach przygotowanych w ramach Festiwalu przez Politechnikę Białostocką