Inauguracja Ogrodu Nauki Politechniki Białostockiej

17-04-2024

Ogród Nauki PB to miejsce upamiętniające ludzi Politechniki Białostockiej, którzy przyczynili się do rozwoju nauki i samej uczelni. Pierwsze osiem grabów władze uczelni posadziły na terenie zielonym przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej 16 kwietnia 2024 roku.

Wydział Elektryczny upamiętnił mgr. inż. Karola Białkowskiego, współzałożyciela Liceum Elektrycznego w Białymstoku, inicjatora, współorganizatora i pierwszego rektora Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej – pierwszej uczelni wyższej w Białymstoku (w kadencji 1949-1956) oraz dziekana Wydziału Elektrycznego WSI w latach 1950-1951 i 1964-1967.

Drzewo zasadzili: Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB, Dyrektor Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki dr hab. inż. Andrzej Ruszewski, prof. PB oraz Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr inż. Wojciech Trzasko.

Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie Politechniki Białostockiej.