Byliśmy z wizytą studyjną w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach

12-04-2024

W Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach 10 kwietnia 2024 r. był dzień otwarty, a jednocześnie Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej prezentował swoją ofertę kształcenia na zaproszenie Pana Dyrektora mgr inż. Bartłomieja Mikołajczyka, absolwenta Wydziału Mechanicznego i Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Z uczniami spotkali się nauczyciele akademiccy Wydziału Elektrycznego: dr inż. Grzegorz Hołdyński, dr inż. Sławomir Romaniuk oraz dr hab. inż. Andrzej Ruszewski, prof. PB, absolwent ZST w Suwałkach.

Na stoisku można było zapoznać się z system sterownia taśmociągiem, panelem fotowoltaicznym, a studenci z Koła Naukowego IO: Łukasz Masajło oraz Aleksander Piątek prezentowali zrealizowane projekty: pojazd inspekcyjny, robot sumo oraz line follower.

W ramach wizyty uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu Grzegorza Hołdyńskiego „Wytwarzanie i przesyłanie energii – skąd się bierze prąd?” o konwencjonalnej produkcji energii elektrycznej, jak również o ekologicznych technologiach wytwarzania energii. Podczas drugiego wykładu „Roboty mobilne – budowa, podstawy sterowania, algorytmy nawigacyjne” Sławomir Romaniuk przybliżył zasady działania, programowania i uczenia się robotów oraz zaprezentował praktyczne zastosowanie w przemyśle przyszłości. Ofertę kształcenia na 5 kierunkach na Wydziale Elektrycznym zaprezentował Prodziekan ds. rozwoju i współpracy, dr inż. Wojciech Trzasko.

Liczymy, że tegoroczni absolwenci ZST w Suwałkach zdecydują się na studiowanie na Politechnice Białostockiej, a nawet na naszym Wydziale.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie!