Dr hab. inż. Irena Fryc, prof. PB, uhonorowana certyfikatem „Optical Engineering”

19-02-2024

Dr hab. inż. Irena Fryc, profesor PB została uhonorowana certyfikatem uznania za pełnienie funkcji recenzenta czasopisma „Optical Engineering” w roku kalendarzowym 2023.

„Optical Engineering” publikuje recenzowane artykuły dotyczące badań, rozwoju i zastosowań optyki i fotoniki wydawane co miesiąc przez SPIE. Główne obszary tematyczne „Optical Engineering” obejmują:

• układy obrazowania, systemy i przetwarzanie obrazów;
  • oprzyrządowanie optyczne, techniki i pomiary;
  • projektowanie i inżynieria optyczna;
  • lasery, światłowody i czujniki światłowodowe;
  • komunikacja i przetwarzanie sygnałów;
  • materiały optyczne, urządzenia fotoniczne i czujniki.

dr hab. inż. Irena Fryc, profesor PB od 35 lat związana z Politechniką Białostocką – najpierw jako studentka, a obecnie profesor badawczo-dydaktyczny w Katedrze Fotoniki, Elektroniki i Techniki Świetlnej, Wydział Elektryczny.