International Staff Week 2023 na Wydziale Elektrycznym

18-12-2023

W trakcie tegorocznych International Staff Week, w dniu 8 grudnia, na Wydziale Elektrycznym gościliśmy trzech nauczycieli akademickich z zagranicznych uczelni:

• Branko Drljača z University of Pristina Kosovska Mitrovica, Faculty of Sciences and Mathematics, Department of Physics, Serbia;
  • Sayed Zahiruddeen Sayed Hassen z University of Mauritius, Faculty of Engineering, Department of Electrical and Electronic Engineering, Mauritius;
  • Anshu Prakash Murdan z University of Mauritius, Faculty of Engineering, Department of Electrical and Electronic Engineering, Mauritius;

Wizyta była okazją do rozmów dotyczących zarówno kształcenia jak też realizowanych prac badawczych. Goście zapoznali się z laboratoriami na Wydziale. Później zaprezentowali w ramach seminariów naukowych wyniki swoich prac badawczych:

• Branko Drljača w Katedrze Fotoniki, Elektroniki i Techniki Świetlnej, tytuł seminarium: „Application of power flow equation in modeling of bandwidth of different multimode optical fibers”;
  • Sayed Zahiruddeen Sayed Hassen w Katedrze Automatyki i Robotyki, tytuł seminarium: „Frequency locking of an optical cavity using a time-varying Kalman filtering approach”;
  • Anshu Prakash Murdan w Katedrze Elektrotechniki, Energoelektroniki i Elektroenergetyki, tytuł seminarium: „University of Mauritius – good practices”.

Relacja z International Staff Week w Politechnice Białostockiej.

Galeria zdjęć: goście International Staff Week zwiedzają laboratoria Wydziału Elektrycznego.