Sukcesy Studentów z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki

22-11-2023

Studenci z Koła Automatyki i Robotyki wzięli udział w zawodach robotycznych w Rzeszowie oraz Łodzi.

Z ogromną satysfakcją pragniemy podzielić się z Państwem najnowszymi sukcesami naszego Koła Naukowego Automatyki i Robotyki. W dniach 13-14.10.2023 studenci z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki w składzie: Maciej Godlewski, Dawid Bielski, Miłosz Słowikowski, Sebastian Snarski, Daniel Aleksiejczuk, Adama Kołodko, Katarzyna Rogalska, Mikołaj Sujeta oraz Mateusz Perzan uczestniczyli w renomowanym Międzynarodowym Turnieju Robotów XChallenge 2023 rozgrywanym w Rzeszowie.

W ramach tego prestiżowego wydarzenia, nasz zespół ambitnych konstruktorów zaangażował się w konstrukcję oraz programowanie robotów z różnych kategorii, obejmujących Freestyle, Mini Sumo, Lego Sumo, Line Follower Turbo oraz Lego Line Follower. Osiem robotów stanęło do intensywnych zmagań, które nie tylko wzbogaciły członków Koła w cenne doświadczenie, lecz również przyniosły im nieopisaną radość z rywalizacji. Szczególnym sukcesem okazał się udział robota o nazwie „Żółty”, który zajął znakomite IV miejsce w wymagającej kategorii Freestyle, sco stanowi znakomite potwierdzenie umiejętności zespołu.

Nasi Studenci, nieustannie rozwijając swoje konstrukcje i umiejętności w dniu 18 listopada 2023 r. wzięli udział w kolejnych zmaganiach. Tym razem areną zmagań były Międzynarodowe zawody Sumo Challenge 2023, które odbywały się w Arenie Spotu Politechniki Łódzkiej. Od 2008 r.te prestiżowe zawody robotyczne gromadzą liczną rzeszę konstruktorów z różnych ośrodków akademickich z kraju i z zagranicy. Podczas tych zawodów Koło reprezentowali: Maciej Godlewski, Adam Kołodko, Katarzyna Rogalska, Mikołaj Sujeta oraz Mateusz Perzan, którzy wystawili roboty w kategoriach Mini Sumo, Micromouse oraz Line Follower Turbo. Podczas wyczerpujących potyczek, robot „Niuchacz” uplasował się na IV miejscu w kategorii Micromouse, podczas gdy robot „Adam Mickiewicz Pana Tadeusza” zakwalifikował się do fazy ćwierćfinałów w kategorii Mini Sumo.

Te kolejne znaczące osiągnięcia świadczą o wysokim poziomie zaangażowania i umiejętności studentów z Koła Naukowego.

Opiekunem Koła Automatyki i Robotyki jest dr inż. Rafał Kociszewski. Jego wsparcie merytoryczne niewątpliwie przyczyniło się do osiągnięć Koła.

Serdecznie gratulujemy!