Trzech studentów Wydziału Elektrycznego zostało stypendystami Programu Odkrywcy Diamentów

17-05-2023

10 maja odbyło się posiedzenie Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów. Program wspiera uczniów szkół średnich i studentów Politechniki Białostockiej w rozwoju ich pasji naukowych. Studenci innowatorzy, konstruktorzy, projektanci nowych rozwiązań technicznych są nagradzani stypendiami, które pomagają im w dalszym rozwoju.

Z dumą informujemy, że Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów przyznała stypendia czterem studentom Politechniki Białostockiej, w tym trzem studentom Wydziału Elektrycznego:

1. Alan Kondrusik, student I stopnia kierunku Automatyka i Robotyka,
  2. inż. Mateusz Sumorek, student II stopnia Kierunku Elektronika i Telekomunikacja,
  3. inż. Jakub Żukowski, student II stopnia kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

Wszyscy uhonorowani w Konkursie studenci są aktywnymi członkami w Kole Naukowym IO prowadzonym pod opieką dr inż. Agnieszki Choroszucho. W ramach koła studenci zajmują się m.in. programowaniem urządzeń opartych o systemy mikroprocesorowe czy realizacją projektów ukierunkowanych na opracowanie urządzeń dedykowanych różnym dziedzinom przemysłu, techniki oraz życia codziennego.

W dniu 17 maja Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB złożył gratulacje studentom:

– Z wielką radością gratuluję przyznania stypendium przez Kapitułę Programu Odkrywcy Diamentów. Wasze osiągnięcia w rozwijaniu pasji do elektroniki i elektryki oraz działalności naukowej w Kole IO są godne podziwu i stanowią dowód na to, że ciężka praca i oddanie mogą prowadzić do znaczących osiągnięć. Otrzymane stypendium to nie tylko wyróżnienie, ale także poważne zobowiązanie. Zachęcam Was do dalszego pogłębiania swojej wiedzy, kontynuowania badań i doskonalenia umiejętności w dziedzinie elektroniki. Niech ta nagroda będzie motywacją do dalszych osiągnięć i inspiracją dla innych studentów.

inż. Mateusz Sumorek skomentował wyróżnienie:

– Stypendium jest dla mnie nie tylko nagrodą, ale także potwierdzeniem, że moje wysiłki są doceniane. Obiecuję, że będę kontynuował moje badania i będę doskonalić umiejętności.

Alan Kondrusik dodał:

– Jestem przekonany, że dzięki temu stypendium będę mógł pracować nad nowymi innowacyjnymi projektami. Pragnę również podziękować, dr inż. Agnieszce Choroszucho za nieocenione wsparcie i motywację, które odegrały kluczową rolę w moim osiągnięciu.

Inż. Jakub Żukowski obecnie przebywa na wyjeździe w ramach programu Erasmus+ w Portugalii.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mateusz Sumorek i Dziekan Wydziału ElektrycznegoMateusz Sumorek i Dziekan Wydziału ElektrycznegoAlan Kondrusik i Dziekan Wydziału ElektrycznegoAlan Kondrusik i Dziekan Wydziału ElektrycznegoPo lewej stoi Alan Kondrusik, na środku Dziekan Wydziału Elektrycznego, po prawej Mateusz Sumorek