Zmiany w kryterium dochodowym do stypendium socjalnego

16-02-2023
Na wniosek Samorządu Studentów PB Rektor Politechniki Białostockiej podwyższyła próg miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie studenta, który uprawnia do ubiegania się o stypendium socjalne dla studentów i doktorantów.
Dzięki tej zmianie więcej osób będzie miało szansę na otrzymanie wsparcia.

Podwyższenie progu dochodu jest możliwe na podstawie art. 20 ustawy z dnia 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów (Dz.U. z 2022 r., poz. 2754), który wszedł w życie 1 stycznia 2023 r.

Od semestru letniego 2022/2023 wysokość progu dochodu do stypendium socjalnego zostaje zwiększone z 1051,70 zł na 1294,40 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie studenta.

Powyższa zmiana dotyczy także przyznawania stypendiów socjalnych doktorantom, którzy rozpoczęli studia doktoranckie przed rokiem akademickim 2019/2020.

Stypendium socjalne przyznawane jest na wniosek studenta lub doktoranta. Wnioski o przyznanie świadczenia generowane są w systemie USOSweb. Termin: od 20 lutego 2023 r. Uzupełnione i podpisane wnioski wraz z kompletem wymaganych dokumentów należy następnie dostarczyć do 5 marca 2023 r. do właściwego dziekanatu/sekretariatu (studenci Wydziału Elektrycznego składają wnioski w Dziekanacie WE, p. WE-001). Niezależnie od tego, ile kierunków student studiuje, może pobierać stypendium tylko na jednym z nich.

Szczegółowe kryteria i tryb przyznawania świadczeń dla studentów i doktorantów określa regulamin przyznawania świadczeń ustalony przez rektora w porozumieniu z samorządem studenckim (Przejdź do BIP PB). Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące pomocy materialnej znajdują się na stronie: pb.edu.pl/cssdr/finanse-i-stypendia

na podstawie inf. Dział Spraw Studenckich, Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji PB